نیسان لیف 2018؛ پرفروش ترین خودروی الکتریکی اروپا

جمعه ۸ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰
مطالعه 5 دقیقه
نسل جدید از خودروی تمام الکتریکی نیسان لیف مدل ۲۰۱۸ توانست با عبور از فروش سالانه‌ی رنو زوئی، رکورد جدیدی در قاره اروپا ثبت کند.

خودروی الکتریکی نیسان لیف (Nissan Leaf) از سال ۲۰۱۱ تاکنون در اروپا در دسترس خریداران قرار دارد. ابتدا مشتریان در تعداد محدودی از کشورهای اروپایی به این خودروی برقی دسترسی داشتند، که به مرور نیسان توانست بازار فروش این خودروی بدون آلایندگی را به سراسر اروپا گسترش دهد.

با توجه به استقبال خوبی که از خودروی الکتریکی نیسان لیف شده است، آینده بسیار درخشانی در انتشار آن خواهد بود. در حال حاضر بیش از ۳۷ هزار دستگاه خودروی برقی نیسان لیف جدید مدل ۲۰۱۸ در اروپا سفارش داده شده است. این در حالی است که طی ۴ ماه اول سال میلادی جاری، تقریبا حدود ۱۲ هزار دستگاه از سفارشات خودروی الکتریکی نیسان لیف مدل ۲۰۱۸ به خریداران آن‌ها تحویل داده شده است.

با در نظر گرفتن ثبت سفارش بیش از ۳۷ هزار دستگاه خودروی برقی نیسان لیف جدید در اروپا، رکورد رنو زوئی (Zoe) با فروش بیش از ۳۱ هزار و ۳۰۰ دستگاه شکسته شد. در نتیجه خودروی الکتریکی نیسان لیف به عنوان پرفروش‌ترین محصول برقی در بازار اروپا شناخته می‌شود.

با توجه به رکورد فروش فعلی اگر در نظر بگیریم که این شرکت در بقیه ماه‌های سال جاری به ازای هر ماه حداقل ۵ هزار دستگاه خودرو به فروش برساند، به این ترتیب طی هر ده دقیقه یک دستگاه خودروی الکتریکی نیسان لیف در اروپا به فروش خواهد رسید.

نیسان به تازگی آمار فروش خود در ژاپن را نیز اعلام کرد، که مطابق با آن ۱۰۰ هزار دستگاه خودروی برقی نیسان لیف در این کشور به فروش رسیده است. در زمان معرفی نیسان لیف، خودروساز ژاپنی اعلام کرده بود که یکی از بازارهای هدف این شرکت برای فروش نسخه جدید لیف ژاپن است. نیسان سرمایه‌گذاری‌های هنگفتی برای افزایش فروش خودروی الکتریکی لیف در بازارهای جهانی انجام داده است. آمارها نشان می‌دهد که در حال حاضر بیش از ۳۲۰ هزار دستگاه خودروی الکتریکی نیسان لیف (نسل اول و دوم) در سراسر جهان وجود دارد.

سوزانا دی‌ منا مشتری اهل مادرید اسپانیا، به عنوان مالک صدهزارمین دستگاه خودروی الکتریکی نیسان لیف در اروپا طی جشنی که به مناسبت تحویل خودرو به او برگزار شده بود، گفت:

گَرِث دانسمور، مدیر فروش خودروهای الکتریکی نیسان در اروپا توضیح داد :

نسل جدید خودروی الکتریکی نیسان لیف نسبت به نسل قبلی، از طراحی مدرن‌تر و مشخصات فنی بالاتری برخوردار است؛ به همین دلیل بسیاری از کارشناسان فروش در زمان معرفی این خودروی برقی معتقد بودند که نسل دوم نسبت به نسل اول با استقبال بیش‌تری مواجه خواهد شد.

مطالب مشابه

نظرات