مشخصات و قیمت تویوتا سنچوری در بازار جهانی، اعلام شد

سه‌شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۰
مطالعه 5 دقیقه
مشخصات کامل نسل سوم لیموزین پرچمدار تویوتا سنچری با پیشرانه V8 هیبرید و ۴۲۵ اسب بخار قدرت، اعلام شد.

پس از گذشت ۲۰ سال از عرضه‌ی نسل دوم لیموزین لوکس و پرچمدار تویوتا مخصوص بازار ژاپن، سال گذشته در نمایشگاه خودروی توکیو بود که سومین نسل از سنچری (Century) معرفی شد. نسل سوم لیموزین ژاپنی‌ها به اصول طراحی کلاسیک این مدل وفادار مانده و در عین حال از تجهیزات مدرن و البته کیفیت ساخت بی‌نظیر دیار خورشید تابان نیز کمک گرفته است. لیموزین لوکس تویوتا سنچری اولین بار در سال ۱۹۶۷ رونمایی و به‌منظور گرامی‌داشت ۱۰۰ سالگی ساکیچی تویودا، بنیان‌گذار برند پرافتخار تویوتا عرضه شد. نسل سوم پس از ۲۱ سال عرضه نسل دوم، همانند گذشته کاملاً دست‌ساز تولید خواهد شد.

در نمای نیمرخ، تویوتا سنچری جدید کاملاً در اختیار مفهوم زیبایی‌شناسی ژاپنی موسوم به تناسب منفعل قرار دارد که بیننده با آن آشنا است. نشان سیمرغ سنچری در بخش‌های مختلف بدنه به‌همراه رنگ سیاه کاموی (Kamui) به سنت‌های این مدل در طول سال‌ها احترام می‌گذارد. در کابین سنچری اولین چیز فضای فوق‌العاده جادار با طراحی منحصربه‌فرد جلب توجه می‌کند. تزئینات چوب و رنگ‌آمیزی کابین تویوتا سنچری کاملاً یادآور طراحی سنتی منجی ژاپن (Manji) است که سال‌ها در نمای خانه‌های این کشور استفاده شده است. همانطور که از یک خودروی لیموزین لوکس انتظار می‌رود، در صندلی‌های ردیف عقب قابلیت‌های مختلف وجود دارد. صفحه‌ی استراحت پا برای سرنشینان ردیف عقب، پرده‌های پنجره‌ها با کنترل برقی در کنار سیستم ماساژ معروف ژاپنی از جمله موارد جالب سنچری هستند.

سیستم اطلاعات و سرگرمی با نمایشگر ۱۱.۳ اینچ و سیستم صوتی حرفه‌ای و باکیفیت مجهز به ۲۰ بلندگو در کنار سیستم تهویه و تنظیمات صندلی از طریق صفحه‌ی لمسی ۷ اینچی در کنسول مرکزی توسط سرنشینان عقب کنترل می‌شوند. استفاده از متریال‌های عایق صدا و سیستم هوشمند کنترل صدا برای کاهش نفوذ لرزش و صدای پیشرانه به کابین فضای داخلی راحت و بی سروصدا را تضمین می‌کنند. تمام این موارد در کنار سیستم تعلیق بادی و هوشمند الکترونیکی قرار گرفته‌اند تا سرنشینان لوکس‌ترین سدان تویوتا، در کمال آرامش و راحتی سفر کنند. تویوتا سنچری جدید به انواع تجهیزات رفاهی و کمک‌راننده‌ی مدرن شامل سیستم هشداردهنده برخورد با موانع، ترمز اضطراری خودکار، کروز کنترل هوشمند، هشدار انحراف از مسیر، هشدار نقطه کور، سیستم شناسایی تابلو‌های راهنمایی و رانندگی و روشن شدن خودکار چراغ‌ها مجهز است.

در مقایسه با نسل گذشته، سنچری جدید در فاصله محورها ۶۵ میلی‌متر طول بیشتری پیدا کرده است تا در مجموع ۳۰۹۰ میلی‌متر بین دو محور آن فاصله باشد، طراحی کابین جادارتر ممکن و در کنار کاهش ارتفاع ۱۵ میلی‌متری سوار و پیاده شدن به خودرو راحت‌تر انجام شود. سنچری جدید با طول ۵۳۳۵ میلی‌متر، پهنای ۱۹۳۰ میلی‌متر و ارتفاع ۱۵۰۵ میلی‌متر همراه است که در مقایسه با مدل مرسدس‌بنز S کلاس نسخه‌ی فاصله‌ی بیشتر محورها، ۱۱۰ میلی‌متر طول بیشتری دارد. نسل سوم تویوتا سنچری پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر V شکل ۵ لیتری با قدرت ۲۷۶ اسب بخار را کنار گذاشته و فقط از نوع ۸ سیلندر V شکل ۵ لیتری در کنار یک موتور الکتریکی استفاده می‌کند. قوای فنی هیبرید سنچری جدید در مجموع ۴۲۵ اسب بخار قدرت تولید می‌کند و در هر ۱۰۰ کیلومتر به ۷.۴ لیتر سوخت نیاز دارد. نهایت سرعت لیموزین لوکس سنچری همانند دیگر خودروهای ژاپن، به‌صورت الکترونیکی در ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

قیمت پایه‌ی نسل جدید تویوتا سنچری ۱۳۵ هزار و ۲۵۹ پوند (با اضافه‌ی مالیات، حدود ۱۸۰ هزار دلار) اعلام شده است که البته فقط یک آپشن انتخاب کابین چرم یا و پشم در کنار آن وجود دارد. این قیمت بالا به‌دلیل دست‌ساز بودن این لیموزین ژاپنی است، به‌طوری که نشان سیمرغ این مدل ظرف ۶ هفته قلم زده می‌شود. مقامات تویوتا امیدوار هستند که ماهیانه ۵۰ دستگاه سنچری در ژاپن به فروش برسانند.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود