مدل مفهومی از نسل بعد آلفارومئو 4C ساخته شد

مدل مفهومی از نسل بعد آلفارومئو  4C ساخته شد

طراحان ایتالیایی تصاویری از یک آلفارومئو مفهومی منتشر کرده‌اند که به اعتقاد بسیاری، نسل آینده‌ی آلفارومئو 4C از طراحی مشابه این خودروی مفهومی برخوردار خواهد بود.

بر اساس برنامه پنج‌ساله‌ی جدیدی که آلفارومئو اخیرا منتشر کرده است، این خودروساز فعلا هیچ برنامه‌‌ای برای به‌روزرسانی مدل 4C یا عرضه‌ی مدل جدید این خودرو ندارد؛ اما دو شرکت ایتالیایی با نام‌های Adler Group و Umberto Palermo که در بحث طراحی فعال هستند، تصاویری فرضی از نسل آینده‌ی این خودرو منتشر کرده‌اند. این طراحان خودروی مفهومی را آلفارومئو Mole Construction Artigianale 001 نام‌گذاری کرده‌اند. طراحی کلی این خودرو به مدل فعلی آلفارومئو 4C شباهت‌هایی دارد؛ اما بسیار اسپرت‌تر و خشن‌تر است. بخش پایینی نمای جلو این خودرو را چراغ‌های LED روشنایی روز تشکیل می‌دهند و در کنار آن، چراغ‌های راهنما به چشم می‌خورد. سپر این خودروی مفهومی دارای زوایای تیزتر در مقایسه با مدل فعلی است و چراغ‌های اصلی آن، حالتی سه‌بعدی و بسیار جذاب دارند. تمامی این موارد سبب شده است این خودرو در نمای جلو بسیار اسپرت و خشن باشد.

alfa romeo mole costruzione artigianale-001

با نگاهی به نمای جانبی این اتومبیل ورودی‌های هوای بزرگی‌ همانند آبشش به چشم می‌خورند که ابعادشان افزایش پیدا کرده و طراحی آن‌ها با خطوط سقف هماهنگ است. در نمای عقب، شیشه‌ حذف شده و به‌جای آن، یک صفحه‌ی فلزی مشبک وصل شده است که تقریبا دید عقب راننده‌ را به صفر می‌رساند. نمای عقب همانند جلو طراحی بسیار اسپرت دارد و اصلی‌ترین مشخصه‌ی آن چهار عدد خروجی اگزوز است. داخل کابین Artigianale 001 نیز تغییراتی در مقایسه با نسل کنونی 4C تجربه کرده و از ترکیب رنگ مشکی و نارنجی در آن استفاده شده است. صفحه‌ی کیلومترشمار خودرو کاملا دیجیتال است؛ اما نمایشگر کنسول وسط از این خودرو حذف شده که این مورد برای یک خودروی مدرن کاملا عجیب است.


alfa romeo mole costruzione artigianale-001

صندلی‌های این خودرو از چرم و فیبر کربن هستند و می‌توان انتظار داشت بخش‌های دیگر آن نیز از فیبر کربن ساخته شده باشند. هنوز هیچ اطلاعاتی از بخش فنی این خودرو منتشر نشده است؛ اما قاعدتا این مدل همانند 4C باید از پیشرانه چهار سیلندر ۱.۷۵ لیتری توربو استفاده کند. این پیشرانه‌ی بنزینی توانایی تولید ۲۳۷ اسب بخار قدرت و ۳۵۰ نیوتون‌متر گشتاور دارد و می‌تواند سرعت این خودرو را در مدت‌زمان ۴.۱ ثانیه به صد کیلومتر بر ساعت برساند. حداکثر سرعت Artigianale 001 به ۲۵۷ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

alfa romeo mole costruzione artigianale-001

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده