پایان فعالیت خط مونتاژ هیوندای در ایران

پایان فعالیت خط مونتاژ هیوندای در ایران

از شواهد موجود، به‌نظر می‌رسد شرکت هیوندای پس از پژو-سیتروئن، به دلیل تحریم‌های آمریکا در ماجرای برجام، ایران را ترک می‌کند.

هر چند این خبر به‌طور رسمی اعلام نشده است؛ ولی شواهد نشان می‌دهد که نمایندگان هیوندای هیچ طرح و برنامه ای برای فروش محصولات وارداتی خود ندارند و گویا محصولات مونتاژی این خودروساز کره‌ای هم قرار نیست در اختیار متقاضیان قرار بگیرد.

در پیامک ارسال‌شده به خریداران هیوندای النترا، تأکید شده است که جهت تعیین تکلیف ثبت‌نام این خودرو هیوندای، از تاریخ ۲۱ تا ۳۱ خرداد به نمایندگی محل ثبت‌نام مراجعه کنند. حال شنیده‌های غیررسمی نشان از آن دارند از آن جایی که تولید و تحویل خودروی الانترا به دلایل خارج از اختیار این شرکت امکان‌پذیر نیست، این پیامک پیرو ماده ۲۴ قرارداد پیش‌فروش خودروهای کرمان موتور به مشتریان ارسال و از آن‌ها خواسته شده است نسبت به تعیین و تکلیف خودروی ثبت نامی خود اقدام کنند.

کرمان موتور هیوندای Hyundai

گفته می‌شود در صورت شرایط ضرب‌الاجلی مشتریانی که ثبت‌نام خود را تبدیل کرده یا انصراف داده باشند در اولویت ثبت‌نام و دریافت خودرو قرار خواهند داشت و اطلاع‌رسانی از شرکت کرمان موتور به آنان انجام خواهد شد.

همچنین تأکید شده است از آنجا که این شرکت هیچ نقشی در این روند نداشته، در نظر دارد شرایط ویژه‌ای در نظر بگیرد و از طریق بخشنامه سازمان فروش اطلاع‌رسانی لازم را انجام دهد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده