با iOS 12، اپل کارپلی از گوگل مپ پشتیبانی می‌کند

با iOS 12، اپل کارپلی از گوگل مپ پشتیبانی می‌کند

 اپل از iOS 12 و ویژگی‌های جدید آن رونمایی کرد. به کمک این نسخه، پشتیبانی اپل کارپلی از اپلیکیشن‌های مسیریاب، مثل ویز و گوگل مپ ممکن خواهد بود.

همانطور که احتمالا مطلع هستید، کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان اپل (WWDC) در شهر سن‌دیگو برگزار شد و شاهد ارائه‌ی بروزرسانی‌ها و ویژگی‌های جدید محصولات این شرکت نام‌آشنای آمریکایی بودیم.

اگر تا به حال با اپلیکیشن مسیریابی مخصوص سیستم عامل iOS کار کرده باشید متوجه کاستی‌های این سیستم در مقایسه با رقبایی همچون گوگل مپ و ویز شده‌اید. اگر خودروی شما از سیستم اپل کارپلی پشتیبانی کند و بخواهید اپلیکیشن مسیریاب موجود در تلفن همراه خود را به صفحه نمایش خودرو متصل کنید، تنها آپشن موجود، برنامه اپل مپس است. تجربه استفاده از این برنامه نشان می‌دهد که به‌طور کلی نمی‌توان برای مسیریابی روی این اپلیکیشن حساب باز کرد و از دلایل این امر می‌توان به توانایی مسیریابی نه‌چندان دقیق اشاره کرد. با نگاهی به اپلیکیشن‌های رقیب از جمله ویز و گوگل مپ می‌توان به این نکته پی‌برد.

ways google map navigation

 از این پس می‌توانید از اپلیکیشن‌هایی نظیر ویز و گوگل مپ در صفحه نمایش خودرو یا با استفاده از فرامین صوتی کار کنید

حال بر طبق خبرهای شنیدهشده از کنفرانس توسعه‌دهندگان اپل، این شرکت متوجه ناکارآمد بودن اپلیکیشن اپل مپسس شده است و در اپدیت جدید رابط کاربری خود موسوم به iOS 12 این ویژگی را به اپل کارپلی خواهد آورد تا بتواند از اپلیکیشن‌های شخص ثالث جهت مسیریابی استفاده کند. این موضوع به این معنی است که شما از این پس می‌توانید از قابلیت‌های بیشتر اپلیکیشن‌های شخص ثالث همچون قابلیت تنظیم دوباره مسیر و مخابره‌ی مستقیم وضعیت ترافیک در مسیر پیش رو استفاده کنید.

Google map

از ویژگی‌های اپلیکیشن گوگل مپ می‌توان به بانک اطلاعاتی کامل‌تر از محل اماکن و آدرس‌ها، مسیریابی دقیق‌تر، گزارش لحظه به لحظه ترافیک و نشان دادن همزمان چند مسیر پیشنهادی برای دسترسی به مقصد با توجه به زمان تخمین زده‌شده اشاره کرد. از ویژگی‌های اپلیکیشن ویز نیز می‌توان به امکان مطلع شدن از محل دوربین‌های کنترل سرعت و دوربین‌های کنترل سرعت سیار اشاره کرد.

 آپدیت نرم افزاری iOS 12 تا یک ماه دیگر به دست استفاده‌کنندگان از گجت‌های اپل خواهد رسید و حتی به گفته‌ی شرکت اپل، نسخه‌ی بتای این نسخه از سیستم عامل iOS در روزهای آینده در دسترس خواهد بود.

 

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده