آئودی SQ7 با تیونینگ ABT معرفی شد

آئودی SQ7 با تیونینگ ABT معرفی شد

شاسی‌بلند آئودی SQ7 به لطف تیونینگ ABT می‌تواند به گشتاور بیش از ۱۰۰۰ نیوتن‌متر دست یابد. 

آئودی SQ7 TDI با قدرت ۴۳۵ اسب بخار و ۹۰۰ نیوتن‌متر گشتاور، قدرتمندترین شاسی‌بلند دیزلی دنیا است. علاقه‌مندان همچنین می‌توانند از همان پیشرانه ۴.۰ لیتری TDI موجود در شاسی‌بلند گران‌قیمت بنتلی بنتایگا (Bentley Bentayga) دیزلی استفاده کنند؛ البته در هر دو حالت گشتاور قابل‌ ملاحظه‌ای با دور پیشرانه کمتر از ۱۰۰۰ دور بر دقیقه در دسترس قرار می‌گیرد.

Audi SQ7 / شاسی‌بلند آئودی SQ7

اما تیونرهای ABT به‌طور کامل از خروجی پیشرانه رضایت نداشتند و تصمیم گرفتند روی برخی از مشخصات خودروی دیزلی کار کنند تا قدرت بیشتری از پیشرانه خورجینی هشت سیلندر مجهز به کمپرسور الکتریکی هوا تأمین شود. با بهره‌گیری از کیت قدرتی ABT، بزرگ‌ترین شاسی‌بلند آئودی می‌تواند ۵۲۰ اسب بخار قدرت و ۹۷۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. به کمک تیونینگ ABT، پیشرانه ارتقاءیافته قادر خواهد بود در شتاب‌گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت، نسبت به نسخه معمولی ۰.۲ ثانیه سریع‌تر عمل کند. نسخه معمولی می‌تواند در زمان ۴.۶ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست یابد که به لطف تیونینگ ABT، این زمان به ۴.۴ ثانیه می‌رسد. بیشینه سرعت شاسی‌بلند آئودی SQ7 به ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت محدود می‌شود.

Audi SQ7 / شاسی‌بلند آئودی SQ7

آن‌چه ما در این‌ جا داریم، شاسی‌بلند معمولی آئودی SQ7 با تیونینگ ABT نیست؛ بلکه این خودرو در واقع یکی از ۱۰ نسخه محدود شاسی‌بلند است که با رینگ‌های فوسن (Vossen) و پوشش آبی مات بدنه تزئین می‌شود. چهره شاخص یوتیوب، مارکتینو، این امکان را داشت که پشت فرمان شاسی‌بلند دیزلی آئودی قرار بگیرد تا مقدار گشتاور پیشرانه را تست کند. با توجه به ویدئو مشخص می‌شود که این شاسی‌بلند خاص حتی گشتاور بیشتری (۱۰۳۸ نیوتن‌متر) نسبت به میزان اعلام‌شده داشت.  

به نظر می‌رسد که پیشرانه دیزلی قدرتمند آئودی SQ7 با تیونینگ ABT، بسیار جذاب باشد. خودروهای دارای آرم TDI معمولا مصرف سوخت پایینی دارند؛ اما شاسی‌بلند موجود در ویدئو با توجه به بهینه‌سازی قدرت این‌طور عمل نمی‌کند. طی آزمایش مارکتینو، میزان مصرف سوخت خودرو ۲۰ لیتر بر ۱۰۰ کیلومتر اندازه‌گیری شد که بسیار زیاد است. دست‌یابی به گشتاور چهاررقمی بسیار قابل توجه است؛ اما به همان اندازه، مصرف سوخت بالا برای آن نقص بزرگی به شمار می‌رود.

علاقه‌مندان می‌توانند شاسی‌بلند آئودی SQ7 با تیونینگ ABT را به قیمت ۲۶۶,۳۳۰ دلار (با نرخ ارز فعلی) خریداری کنند. البته با همین پول می‌توان آئودی R8 RWS با قیمت ۱۴۰ هزار دلار، TT RS با قیمت ۶۴,۹۰۰ دلار یا سدان آئودی RS3 با قیمت ۵۴,۹۰۰ دلار خرید نسخه‌های بنزینی با اختلاف قیمت حدود ۶۵۰۰ دلار عرضه می‌شوند.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده