تویوتا، معادل ژاپنی نوربرگ رینگ را می‌سازد

تویوتا، معادل ژاپنی نوربرگ رینگ را می‌سازد

تویوتا قصد دارد یک نسخه از پیست معروف نوربرگ‌رینگ را در ژاپن بسازد. این پروژه بخشی از مرکز بزرگ آزمایشات خودرو در شرق آسیا است.

پیش از این چینی‌ها در زمینه کپی و بازتولید محصولات در سراسر جهان خبره بودند و همیشه دیده‌ایم که از محصولات نفیس و درجه یک برندهای مطرح دنیا رونوشت می‌سازند. این بار ژاپنی‌ها نیز به فکر بازتولید افتاده‌اند؛ با این تفاوت که محصول آن‌ها، شبیه محصولات متداول نیست. تویوتا به‌طور گسترده‌ای روی ساخت مجموعه‌ی آزمایش جدید سرمایه‌گذاری می‌کند که دارای ویژگی‌های مشترکی با پیست نوربرگ‌رینگ (Nürburgring) آلمان است. 

بر اساس گزارش مجله نیکی ایشیيَن (Nikkei Asian)، این شرکت بزرگ قصد دارد یک مرکز تحقیق و توسعه جدید در مرکز جزیره هونشو ژاپن به نام ایچی احداث کند؛ پیش‌بینی شده است که این مرکز دارای ۱۱ پیست مختلف تست باشد. پروژه‌ی تویوتا، همراه با مسیری مشابه پیست معروف غرب آلمان در نوردشلیف خواهد بود که تویوتا و تقریبا تمام خودروسازان بزرگ دنیا (مانند آئودی، مرسدس بنز، پورشه، فولکس‌واگن، ولوو، مزدا، هوندا و ...)، در حال حاضر مدل‌های جدید خود را در آن آزمایش می‌کنند. 

تویوتا

با این وجود، بازسازی پیست نوربرگ‌رینگ کاملا مشابه نیست. بر خلاف پیست آلمانی که ۲۰.۷ کیلومتر طول دارد، نسخه ژاپنی پیست مورد نظر تویوتا ۵.۳ کیلومتر است، اما در نحوه طراحی پیچ‌ها و تغییرات ارتفاع مسیر دقیقا مانند نوربرگ‌رینگ ساخته می‌شود.

پیست جدید تویوتا برای آزمایش سیستم‌های فرمان و ترمز خودروهای جدید در شرایط سخت مورد استفاده قرار می‌گیرد تا اطمینان حاصل شود که این محصولات می‌توانند مقررات ایمنی خودرو در سراسر جهان را برآورده سازند. خودروهایی که در این پیست آزمایش شده‌اند، به بازارهای محبوب مانند ایالات متحده و اروپا و همچنین کشورهای درحال‌توسعه مانند هند و آمریکای جنوبی فرستاده می‌شوند.

مجموع سرمایه‌گذاری تویوتا در تأسیسات بزرگ جدید بیش از حدود ۲.۸ میلیارد دلار گزارش شده است، اما گفته می‌شود هزینه‌های دیگری نیز برای ارتقاء آن لازم خواهد بود؛ مجموعه آزمایش تویوتا برای توسعه خودروهای با مصرف انرژی جایگزین نیز طراحی خواهد شد و خودروهای الکتریکی می‌توانند توانایی‌های خود را در ۱۱ مسیر مختلف محک بزنند.

پیست جدید تویوتا قرار است تا سال ۲۰۲۳ افتتاح شود و در ابتدا ۳۳۰۰ کارمند جذب می‌کند. در ادامه و با افزایش فعالیت‌های آزمایشی این مرکز، ۵۵۰ کارمند دیگر نیز استخدام خواهند شد.


منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید