فهرست قیمت سوپراسپرت‌ها و خودروهای لوکس 2018

چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۰
مطالعه 5 دقیقه
تقریبا همه می‌دانند که قیمت خودروهای لوکس و سوپراسپرت بسیار زیاد است و گاهی قیمت هر دستگاه از این خودروها از درآمد ۳۰ سال بعضی از شغل‌ها بالاتر است. در این مقاله لیست قیمت تقریبی بعضی از این خودروها تهیه شده است.

با اینکه خودروهای لوکس و سوپراسپرت هواداران زیادی دارند، اما افراد معدودی توانایی خرید آن‌ها را دارند. علاوه بر عملکرد مناسب و امکانات رفاهی بی‌نظیر، برچسب قیمتی این شاهکارهای مهندسی نیز بر جذابیتشان می‌افزاید. جی‌. پی‌. مورگان، تاجر آمریکایی، جمله‌ی معروفی دارد که مضمون آن این است:

اما این جمله نمی‌تواند جلوی کنجکاوی ما برای اطلاع از قیمت خودروهای فوق لوکس را بگیرد. با وجود آپشن‌های گوناگون و عرضه‌ی بعضی از امکانات کمیاب توسط تعدادی خودروسازها، تعیین قیمت دقیق هر یک از این محصولات بسیار دشوار است. با این وجود، پس از بررسی‌های به عمل آمده لیست قیمت تعدادی از این خودروها به تفکیک برند و مدل تهیه شده که در ادامه آمده است. این قیمت‌ها تخمینی است و برای بعضی برندها ارزان‌ترین و گران‌ترین محصولشان مشخص شده است. گران‌ترین مدل‌های معرفی شده مربوط به محصولاتی است که تولید محدود ندارند و در دسترس هستند.

استون مارتین

ارزان‌ترین: استون مارتین ونتیج – ۰۰۰‚۱۴۹ دلار

گران‌ترین: استون مارتین والکری – ۲.۶ میلیون دلار

رولزرویس

ارزان‌ترین: رولزرویس گوست – ۵۵۰‚۳۰۸ دلار

گران‌ترین: رولزرویس فانتوم – ۹۰۰‚۴۹۴ دلار

گران‌ترین محصول این شرکت، رولزرویس سوئپ‌تیل با قیمت تقریبی ۱۲.۸ میلیون دلار است. از این خودرو تنها یک نمونه و برای یک مشتری خیلی خاص تولید شده است و به همین دلیل این خودرو در بخش گران‌ترین محصول قابل خریداری جای نگرفته است.

لامبورگینی

ارزان‌ترین: لامبورگینی هوراکان  - ۸۹۵‚۲۰۲ دلار

گران‌ترین: لامبورگینی اونتادور S رودستر – ۰۰۰‚۴۶۳ دلار

گران‌ترین محصول لامبورگینی با قیمت تقریبی ۲ میلیون دلار، سنتناریو است. همه‌ی نمونه‌های این خودرو که به تعداد بسیار محدودی تولید شده است، پیش فروش شده و در حال حاضر امکان خرید آن از این شرکت وجود ندارد.

شاسی بلند لامبورگینی اوروس که به تازگی توسط این شرکت معرفی شده است، قیمتی حدود ۲۰۰ هزار دلار خواهد داشت که می‌تواند به‌عنوان ارزان‌ترین محصول تولیدی این شرکت معرفی شود، اما تا زمان اعلام رسمی قیمت آن، هوراکان به عنوان ارزان‌ترین لامبورگینی قابل خریداری شناخته می‌شود.

فراری

ارزان‌ترین: فراری پورتوفینو – ۰۰۰‚۲۰۵ دلار

گران‌ترین: فراری 812 سوپرفست – ۰۰۰‚۳۳۵ دلار

گران‌ترین محصول این شرکت فراری لافراری آپترا است. قیمت غیر رسمی این ابر خودروی بدون سقف ۴.۱ میلیون دلار است که البته آخرین نمونه‌ی آن در یک حراجی به قیمت ۱۰ میلیون دلار فروخته شد.

بوگاتی

ارزان‌ترین/گران‌ترین: بوگاتی شیرون – ۲.۶ میلیون دلار

تا قبل از عرضه‌ی شیرون، بوگاتی ویرون با برچسب قیمت در نسخه‌ی پایه ۱.۷ میلیون دلاری عنوان ارزان‌ترین محصول تولیدی این شرکت را یدک می‌کشید.

مازراتی

ارزان‌ترین: مازراتی گیبلی – ۹۰۰‚۷۳ دلار

گران‌ترین: مازراتی گرن‌کابریو – ۳۴۰‚۱۵۰ دلار

پاگانی

ارزان‌ترین: پاگانی هوایرا – ۱.۴ میلیون دلار

گران‌ترن: پاگانی هوایرا رودستر – ۲.۴ میلیون دلار

سال ۱۹۹۹ میلادی با پرداخت حدود ۵۰۰ هزار دلار امکان خرید یک دستگاه پاگانی زوندا C12 فراهم بود. تاکنون نسخه‌های متفاوتی از این خودرو تولید شده است و اخیرا یک دستگاه از آن به قیمت بیش از ۱ میلیون دلار فروخته شده است.

پورشه

ارزان‌ترین: پورشه ماکان – ۸۵۰‚۴۸ دلار

گران‌ترین: پورشه 911 GT2 RS – ۲۵۰‚۲۹۴ دلار

گران‌ترین محصول تولیدی این خودروساز آلمانی پورشه 918 اسپایدر با قیمت ۰۰۰‚۸۴۵ دلار است که تولید آن در سال ۲۰۱۵ میلادی پایان یافت. قیمت این ابرخودرو در مزایدات تا ۲ میلیون دلار بالا رفته است.

میباخ

ارزان‌ترین: مرسدس میباخ S560 4MATIC – ۶۰۰‚۱۶۸ دلار

گران‌ترین: مرسدس میباخ S650 – ۷۰۰‚۱۹۸ دلار

مک‌لارن

ارزان‌ترین: مک‌لارن 570s – ۱۸۴۹۰۰ دلار

گران‌ترین: مک‌لارن 720s – ۲۸۴۰۰۰ دلار

گران‌ترین خودروی تولید محدود این شرکت مک‌لارن سنا با قیمت ۱ میلیون دلار است که به دلیل تعداد اندک آن، به عنوان گران‌ترین محصول مک‌لارن معرفی نشده است.

کونیگزگ

ارزان‌ترین/گران‌ترین: کونیگزگ رگرا – ۱.۹ میلیون دلار

قبل از معرفی رگرا، کونیگزگ آگرا RS با قیمت ۱.۹ میلیون دلار عنوان گران‌ترین محصول این کمپانی را یدک می‌کشید. تولید این خودرو رسما در سال ۲۰۱۷ میلادی پایان یافت، اما قبل از توقف تولید توانست لقب سریع‌ترین خودروی جهان را با متوسط سرعت ۴۴۷ کیلومتر بر ساعت کسب کند.

مطالب مشابه

نظرات