سایت ثبت سفارش خودرو، همچنان بسته است

سایت ثبت سفارش خودرو، همچنان بسته است

برخلاف جلسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با حضور نمایندگان دستگاه‌های دولتی و واردکنندگان خودرو در روز سه شنبه ۵ دی‌ماه، پیرامون فعال شدن مجدد سایت ثبت‌سفارش خودرو، این سامانه همچنان بسته است.

این روزها باز شدن دوباره سایت ثبت‌سفارش واردات خودرو به چالشی جدی میان دستگاه‌های مختلف کشور تبدیل شده است؛ در شرایطی که از سه‌شنبه گذشته خبرهای متعددی درباره فعال شدن این سایت منتشر شد اما وزارت صنعت تاکید دارد که هنوز ابلاغیه‌ای از سوی هیات دولت دریافت نکرده؛ بنابراین ثبت‌سفارش را متوقف نگه داشته است.

 این موضوع که چرا هیات دولت در ابلاغ دستورالعمل واردات خودرو تعلل می‌کند سوالی است که دست‌اندرکاران خودروهای وارداتی و همچنین مسئولان دولتی پاسخ‌های متفاوتی برای آن دارند. در این زمینه یکی از مدیران صنعتی به خبرنگاران گفته است:

واردات خودرو، هنوز جزو اولویت‌های هیات دولت قرار ندارد هر چند بررسی آن به اتمام رسیده است و به‌زودی ابلاغیه آن به وزارت صنعت، معدن و تجارت خواهد رسید.

در همین حین یکی از واردکنندگان نیز تعلل دولت در ابلاغ دستورالعمل واردات را به دغدغه اصلی مسوولان نظام به خروج ارز از کشور مربوط می‌داند و اینکه جلوگیری از خروج ارز مانع از تصمیم‌گیری قاطع در این زمینه شده است. در هر حال آنچه مشخص است ممانعت از ثبت‌سفارش، قیمت خودرو به کشور را تحت‌تاثیر قرار خواهد داد هرچند هم‌اکنون نیز بازار وارداتی‌ها برخلاف رشد واردات طی هشت ماهه گذشته با آشفتگی روبه‌رو است.با این اوصاف، دولت باید هر‌چه زودتر به وضعیت فعلی در بازار وارداتی‌ها پایان دهد و تکلیف واردات خودرو به کشور را مشخص کند.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید