معرفی شورولت کوروت هنسی با ۱۲۰۰ اسب بخار

معرفی شورولت کوروت هنسی با ۱۲۰۰ اسب بخار

شرکت خودروسازی و تیونینگ هنسی از شورولت کوروت ZR1 جدید رونمایی کرد که ۱۲۰۰ اسب بخار قدرت دارد‌‌.

شورولت به‌تازگی از مدل کوروت ZR1 برای سال ۲۰۱۹ رونمایی کرد که قوی‌ترین و سریع‌ترین خودرویی است که این کمپانی تاکنون ساخته. این خودرو سال گذشته در نمایشگاه خودروی دوبی رونمایی شد. شورولت کوروت ZR1 به‌صورت استاندارد به یک پیشرانه V8 از نوع سوپرشارژردار مجهز است که ۶.۲ لیتر حجم دارد و می‌تواند ۷۵۵ اسب بخار قدرت تولید کند؛ اما گویا این میزان قدرت از نظر هنسی کافی نیست و این کمپانی تصمیم گرفته است قدرت پیشرانه شورولت ZR1 را افزایش دهد. کمپانی هنسی که مقر اصلی آن در ایالت تگزاس آمریکا قرار دارد، از پروژه جدید خود برای شورولت کوروت ZR1 رونمایی کرد که شامل سه نوع پکیج تقویتی مختلف برای این خودرو می‌شود. این پکیج‌ها با نام HPE-850، HPE-1000 و HPE-1200 شناخته می‌شوند. نام این پکیج‌های تیونینگ به اسب بخار نهایی این خودرو اشاره می‌کند و نشان می‌دهد که محصولات هنسی چقدر از شورولت کوروت استاندارد ۷۵۰ اسب بخاری قوی‌تر هستند.

شورولت کوروت

اولین تیونینگ که HP-850 نام دارد با اضافه کردن ۱۰۰ اسب بخار به کوروت، قدرت این خودرو را به ۸۵۰ اسب بخار و گشتاور آن را به ۹۶۹ نیوتون متر افزایش می‌دهد. بنا به گفته‌ها، شورولت کوروت با چنین مشخصاتی می‌تواند با زمان ۲.۶ ثانیه به سرعت صد کیلومتر در ساعت دست پیدا کند. هنسی برای دستیابی به چنین قدرتی اقدام به ارتقاء پولی سر میل‌لنگ، فنرهای سوپاپ‌ها و تنفس پیشرانه کرده است. ضمن اینکه سرسیلندر نیز مورد بهینه سازی قرار گرفته است تا بتواند حجم بیشتری از مخلوط هوا و سوخت را پذیرا باشد. نسخه بعدی HPE-1000 نام دارد که در این پکیج قدرت پیشرانه به هزار اسب بخار و گشتاور آن به ۱۳۰۹ نیوتون متر رسیده است. گرچه این خودرو هنوز مورد تست رانندگی قرار نگرفته است؛ اما هنسی تخمین می‌زند این خودرو بتواند به شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر در عرض ۲.۵ ثانیه دست پیدا کند. حداکثر سرعت این خودرو ۳۵۴ کیلومتر بر ساعت است.

شورولت کوروت

 اما برای کسانی که به قدرت های ذکرشده قانع نباشند، هنسی پکیج HPE-1200 را پیشنهاد می کند که در آن، قدرت تولیدی پیشرانه به ۱۲۰۰ اسب بخار و گشتاور به ۱۴۴۵ نیوتون متر رسیده است. با چنین مشخصاتی کوروت به‌راحتی می تواند در ۲.۲ ثانیه شتاب صفر تا صد کیلومتر را به ثبت برساند و حداکثر سرعت آن به ۳۷۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. در این پکیج تیونینگ پیشرانه ۶.۲ لیتری شورولت، یک سوپر شارژر با ظرفیت بالاتر دریافت کرده است. ضمن اینکه پیستون‌های آلومینیومی ویژه‌ای برای این خودرو طراحی شده است. از دیگر تغییرات این خودرو می‌توان به هدرزهایی از جنس فولاد ضد زنگ اشاره کرد. در انتها هنسی اقدام به برنامه‌ریزی مجدد واحد کنترلی الکترونیکی موتور یا ECU کرده است. متأسفانه هنسی هنوز قیمت این پکیج‌ها را مشخص نکرده و فعلا فقط قیمت شورولت کوروت ZR1  مشخص شده که دارای قیمت پایه ۱۱۹ هزار و ۹۹۵ دلار برای مدل کوپه است و قیمت آن برای مدل Comfortable به ۱۲۳ هزار و ۹۹۵ دلار می‌رسد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده