آئودی SQ5 ABT معرفی شد

آئودی SQ5 ABT معرفی شد

شرکت تیونینگ ABT از جدیدترین پروژه‌ی خود که روی آئودی Q5 اجرا شده است، رونمایی کرد.

آئودی نسخه‌های اسپرت محصولات خود را با پیشوند RS معرفی می‌کند و جدیدترین کراس‌اور اسپرت این شرکت با نام RSQ5 معرفی شده است. نسل اول این شاسی‌بلند کوچک، هیچگاه با آپشن‌های RS به بازار عرضه نشد؛ اما نسل دوم آن برای سال ۲۰۱۸ با نام RSQ5 معرفی شده است. این خودرو، قدرت بسیار بالایی دارد، اما افرادی هستند که نمی‌توانند تا فروش نهایی این خودرو صبر کنند؛ به همین دلیل کمپانی ABT وارد عمل شده و به تیونینگ و ارتقاء مدل قبلی این خودرو پرداخته است.

آئودی SQ5 ABT

در حقیقت این خودرو نسخه‌ی ارتقاء یافته‌ و سریع‌تر مدل SQ5 محسوب می‌شود که به یک کیت بدنه‌ی عضلانی و خشن مجهز شده است. این خودرو در حالت استاندارد به یک پیشرانه‌ی ۳ لیتری V6 از نوع توربوشارژ مجهز است که می‌تواند ۳۵۴ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن‌متر گشتاور  تولید کند؛ اما با تغییراتی که ABT در این خودرو ایجاد کرده، قدرت آن به ۴۲۵ اسب بخار و گشتاور به ۵۵۰ نیوتن‌متر افزایش یافته است. در حقیقت این همان تغییراتی است که شرکت ABT‌ قبلا روی آئودی S5 کابریولت انجام داده بود.

 شرکت ABT، تغییراتی نیز در ظاهر این خودرو ایجاد کرده است. از جمله‌ی این تغییرات می‌توان به نصب سپر جلو جدید اشاره کرد که دارای ورودی‌های هوا بزرگ‌تری است و در زیر آن یک اسپویلر ایرودینامیک نصب شده است. در ضمن جلو پنجره‌ی این خودرو به رنگ مشکی در آمده و بخش‌هایی از سپر دارای جنس فیبر کربنی هستند. در اطراف بدنه‌ی خودرو از رکاب جانبی اسپرت استفاده شده است. تیونر در این خودرو اقدام به نصب رینگ‌های آلیاژی ۲۰ اینچی کرده و در ضمن ارتفاع کلی خودرو کمی کاهش پیدا کرده است.

آئودی SQ5 ABT

اما  بزرگ‌ترین تغییر این خودرو مربوط به بخش عقب و انتهایی آن می‌شود؛ یعنی جایی که اگزوزهای دوگانه‌ی مدل Q5 با اگزوزهای حجیم که چهار خروجی دارند تعویض شده، ضمن اینکه یک دیفیوزر بزرگ نیز در زیر سپر عقب نصب شده است. همچنین روی سقف یک اسپویلر نصب شده که طراحی آن شبیه به RSQ5 مدل ۲۰۱۸ است. 

منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید