ملک 5 هکتاری حاوی بیش از 300 خودروی کلاسیک، برای فروش قرار گرفت

شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۰
مطالعه 4 دقیقه
آیا شما به دنبال خرید یک مجموعه از خودروهای قدیمی هستید؟ در اینصورت ملکی حاوی بیش از ۳۰۰ دستگاه خودرو برای فروش قرار گرفته است.

نظر شما در ارتباط بافورد مدل T سال ۱۹۲۷، مرکوری اوته یا یک شورلت Chevelle با حجم بار ۳۶۹ اینچ مکعب و موتور V8 با سیستم انتقال قدرت دستی چیست؟

این خودروها تنها نمونه‌ی کوچکی از ۳۰۰ خودروی موجود در زمینی هستند که در Tappen، بریتیش کلمبیا در کشور کانادا برای فروش قرارگرفته است.

مالک این زمین، مایک هال که ۶۰ سال سن دارد اعلام کرده است که تمام عمر خود را به جمع‌آوری خودروها اختصاص داده است و در ۴۰ سال گذشته خودروهای زیادی را از سراسر کانادا جمع‌آوری کرده است.

هال تعداد بسیار زیادی خودرو را در این ملک جمع‌آوری کرده است، این تعداد به‌اندازه‌ای زیاد است که از شمارش خارج است، اما به‌صورت رسمی تعداد ۳۰۰ خودرو اعلام‌شده است که به قیمت ۱ میلیون دلار (۱.۴ میلیون دلار کانادا) به فروش گذاشته‌شده است. درگذشته مجموعه خودروی قدیمی زیادی برای فروش گذاشته‌شده بودند، اما این‌یکی با دیگران متفاوت است.

هادسان پوربا، دلال معاملات ملکی که مسئولیت این حراج را به عهده گرفته است، گفت: «روزانه بیش از ۳۰ تقاضا برای خرید دریافت می‌کنم».

خریدار خوش‌شانس این ملک علاوه بر ۳۰۰ خودرو، به یک فروشگاه ۸۳ مترمربعی، یک ساختمان فلزی ۱۱۱ مترمربعی و مقداری مصالح برای ساخت‌وساز دست پیدا می‌کند. حال اعلام کرده است که قیمت هر خودرو بین ۵۰۰ تا ۳۵۰۰۰ دلار است، قضاوت این قیمت‌ها بر عهده‌ی شما خواهد بود.

هال گفت: «زمانی که ۲۰ ساله بودم شروع به جمع‌آوری خودرو کرده‌ام. در ابتدا ۵۰ خودرو را جمع‌آوری کرده‌ام، سپس این تعداد به ۱۰۰ خودرو رسید. خرید خودرو ادامه پیدا کرد. زمانی که شما کار می‌کنید، خرید خودرو برای شما راحت خواهد بود. ۱۰۰ خودرو خوب به نظر می‌رسید و ۲۰۰ خودرو بهتر از آن است، در حال حاضر این تعداد از ۳۰۰ خودرو عبور کرده است.»

ظاهرا همسر این مزرعه‌دار و عاشق خودرو از او خواسته است که مزرعه‌ی کشاورزی ارگانیک خود را با پارکینگ خودرو اشتباه نگیرد.

هال گفت: «هرروز که می‌گذرد، از فروش این خودروها ناراحت می‌شوم. من هنوز هم خودرو خریداری می‌کنم. این عادت مانند یک بیماری است که درمانی ندارد.»

نظر شما در ارتباط با این دادوستد چیست؟ آیا ۳۰۰ خودروی کلاسیک ۱ میلیون دلار ارزش دارد؟

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود