کنترل تسلا مدل S با قدرت ذهن

کنترل تسلا مدل S با قدرت ذهن

گروهی از هکرهای آمریکایی توانسته‌اند با ایجاد یک الگوریتم پیچیده، تنها با قدرت ذهن خود کنترل تسلا مدل S را به دست بگیرند.

به گزارش Devpost؛ گروه Cal Hacks 3.0 متشکل از چهار دانشجوی دانشگاه کالیفرنیا در برکلی، موفق به توسعه‌ی برنامه‌ای شده‌اند که از طریق قدرت ذهن می‌تواند تسلا مدل S را به حرکت درآورد یا متوقف کند. اگرچه هدف اصلی از توسعه‌ی دانش پشت این آزمایش، به چالش کشیدن تکنولوژی به‌کاررفته در این خودرو بوده است؛اما برای موفقیت در آن، از یک هدست‌ EEG، یک رادیو کنترل برای ارسال سیگنال‌های آنالوگ و عملگرهای خطی متصل به پدال‌های گاز و ترمز استفاده شده است. به‌طور خلاصه؛ هکرها با جمع‌آوری اطلاعات مربوط به امواج مغزی افراد در هنگامی‌که به عمل حرکت کردن یا توقف کردن فکر می‌کنند، توانسته‌اند این الگوریتم را توسعه دهند.

این افراد برای کنترل تسلا از طریق تله‌پاتی، ۳۶ ساعت زمان صرف کرده‌اند و قصد دارند تا در آینده با اتصال ژیروسکوپ به فرمان خودرو، کنترل بهتری روی آن داشته باشند. این گروه با انتشار یک ویدیوی کوتاه ۱۷ ثانیه‌ای از موفقیت خود، این خبر را تأیید کرده‌اند.

یکی از افراد این گروه ۴ نفره، کیسی اسپنسر (Casey Spencer) است؛ کسی که سال گذشته به‌عنوان اولین فردی که توانست با یک بار شارژ تسلا مدل S، مسافتی بیش از ۸۰۰ کیلومتر بپیماید، خبرساز شد (در حالت عادی این سدان الکتریکی قادر است مسافتی معادل ۴۲۶ کیلومتر را با یک بار شارژ کامل طی کند.) اسپنسر برای انجام این کار، به مدت ۲۰ ساعت با سرعت ثابت ۳۵ کیلومتر در ساعت رانندگی کرده است و البته شاید دفعه‌ی بعدی حتی نیازی نباشد پشت فرمان خودرو بنشیند.

در ادامه می‌توانید ویدیوی این آزمایش را مشاهده نمایید:

دانلود با کیفیت 320p

منبع autoblog

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید