هیوندای تولید SUV الکتریکی را تایید کرد

هیوندای تولید SUV الکتریکی را تایید کرد

هیوندای در جریان نمایشگاه خودرو لس‌آنجلس ۲۰۱۶ حضور خودروی SUV الکتریکی را با برد ۳۶۰ کیلومتر تایید کرد.

در حالی که کمپانی مطرح ژاپنی تویوتا تولید SUV الکتریکی خود یعنی RAV4 EV را متوقف کرده است، کمپانی هیوندای این مطلب را تائید کرد که خودروی الکتریکی این کمپانی -که طبق شایعات در حال طی مراحل تولید خود است و قابلیت پیمودن مسافت ۳۶۰ کیلومتر را با یک‌بار شارژ دارد- یک SUV خواهد بود. کمپانی هیوندای امروز این خبر را طی کنفرانس مطبوعاتی در جریان نمایشگاه خودرو لس‌آنجلس ۲۰۱۶ اعلام کرد. اگرچه گروه سه‌تایی از مدل‌های Ioniq (هیبریدی، قابل شارژ و تمام الکتریکی) و خدمات پس از فروش جذاب این کمپانی در ابتدای این کنفرانس خبری نظرها را به خود جلب کردند؛ اما ارائه برنامه‌ای هدفمند و منطقی برای خودرویی SUV که در ردیف وسایل نقلیه الکتریکی طبقه‌بندی می‌شود، به جذاب‌تر شدن این کنفرانس انجامید. این خودرو می‌تواند در بخش وسایل نقلیه با آلایندگی صفر فروش بالایی برای کمپانی سازنده خود رقم بزند.

بعد از کنفرانس خبری؛ در پاسخ به سؤالی که در رابطه با تولید CUV الکتریکی شده بود؛ مایک ابرین معاون بخش برنامه‌ریزی تولید کمپانی Hyundai گفت چنین خودرویی در حال حاضر در دسترس قرار نخواهد گرفت. بااین‌حال هیوندای نمونه‌ای از خودروی کامپکت توسان مجهز به سلول سوختی ارائه داده است، اما به نظر می‌رسد مدل موردنظر، نام جدیدی را به خود اختصاص دهد. ارتفاع بیشتر نسبت به مدل‌های Ioniq و تمام خودروهای الکتریکی موجود و در نظر گرفتن این مسئله  که یک خودرو شاسی-بلند الکتریکی قادر است ۳۶۰ کیلومتر را طی کند؛ نقاط قوتی هستند که نتیجه رقابت را در این بخش کم‌حجم از بازار به نفع کمپانی هیوندای رقم خواهند زد. اگر برنامه‌های هیوندای دست‌خوش تغییر نشوند،باید منتظر ماند و دید که آیا این مدل الکتریکی با سیستم‌های چهارچرخ محرک همراه خواهد شد یا خیر.

SUV الکتریکی هیوندای

اگر حتی این خودرو با دیفرانسیل جلو و ظاهر یک SUV  وارد بازار شود، مشتاق خواهیم بود بدانیم که آیا شرایط و خدمات نامحدود مدل‌های Ioniq -که برای پرداخت مبلغ ثابتی طی ۲۴ ماه یا ۳۶ ماه بدون پیش‌پرداخت؛ شامل هزینه‌های خرید یکی از خودروهای الکتریکی Ioniq، ثبت، سرویس‌های دوره‌ای و شارژ برای مسافت نامحدود است- برای یکی از مدل‌های SUV الکتریکی در نظر گرفته می‌شود یا خیر. این برنامه قرار است اوایل سال ۲۰۱۷ در ایالت کالیفرنیا کار خود را آغاز کند و خریداران را -حتی با وجود قیمت‌های ارزانی که در حال حاضر برای سوخت‌های فسیلی در نظر گرفته شده است- به سمت خرید خودروهایی با بازدهی بالا و پاک جذب نماید.

منبع motortrend

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید