با مشخصات و قیمت رنو کولیوس 2016 آشنا شوید

با مشخصات و قیمت رنو کولیوس 2016 آشنا شوید

شاسی‌بلند رنو کولیوس ۲۰۱۶ با بهینه‌سازی‌های متعددی به بازار عرضه شده است. برای آشنایی با مشخصات، امکانات و قیمت رنو کولیوس، با زومیت همراه باشید.

رنو نسل جدید خودروهای خود را با زبان طراحی متفاوت و بسیار زیبایی طراحی کرده است. این شرکت فرانسوی قصد دارد با طراحی زیبا و امکانات رفاهی متعدد، آمار فروش خود را افزایش دهد. کراس‌اور کولیوس نیز یکی از خودروهای رنو است که تحت تغییرات گسترده‌ای قرار گرفته است. نسل پیشین این خودرو در بازار داخلی ایران نیز عرضه شده بود. حال کولیوس ۲۰۱۶ با بهبود‌های متعدد برای قدرت‌نمایی و رقابت با رقبای قدرتمند آسیایی خود به بازار عرضه شده است.

سرانجام رنو قیمت گذاری و مشخصات کراس‌اور کاملا جدید کولیوس را اعلام کرد. این اطلاعات در ادامه‌ی جزئیات اولیه‌ای منتشر می‌شود که در اوایل این ماه، رنو از این مدل منتشر کرده بود.

رنو کولُوس

مدل جدید رنو کولیوس در مدل پایه‌ی تک دیفرانسیل بوده دارای قیمتی معادل ۲۹ هزار و ۹۹۰ دلار خواهد بود.

مدل متوسط این خودرو نیز که با نام Zen شناخته می‌شود، دارای ۳۳ هزار و ۹۹۰ دلار قیمت برای مدل تک دیفرانسیل و ۳۶ هزار و ۴۹۰ دلار قیمت برای مدل دو دیفرانسیل خواهد بود. بالاترین تیپ رنو کولیوس هم به‌صورت چهارچرخ محرک بوده و با قیمت ۴۴ هزار و ۴۹۰ دلار عرضه خواهد شد.

رنو کولُوس

این مدل که در ماه آوریل به بازار عرضه خواهد شد از پلتفرم CMF C/D استفاده می‌کند که در نیسان X-Trail نیز مورد استفاده قرار گرفته است. این پلتفرم به‌صورت مشترک طی همکاری این دو شرکت فرانسوی و ژاپنی ساخته شده است. رنو کولیوس جدید دارای طول ۴۶۷۰ میلی‌متر است که ۱۵۰ میلی‌متر طویل‌تر از مدل قبلی آن است؛ این افزایش ابعاد سبب شده تا این خودرو از نظر ابعادی بیشتر به هیوندای سانتافه‌ی ۴.۷ متری نزدیک‌تر شود.

با وجود اینکه سخنانی در خصوص احتمال عرضه‌ی این خودرو به‌همراه هفت عدد صندلی وجود دارد اما در حال حاضر نسل جدید کولیوس تنها به‌صورت پنج نفره عرضه خواهد شد و احتمالا رنو برای کسانی که خواهان سه ردیف صندلی هستند مدل گران‌تر Espace را عرضه خواهد کرد.

رنو کولُوس

ضمنا رنو برای سرنشینان عقب این خودرو فضای زیادی را در نظر گرفته است و سرنشینان عقب از فضای پای بزرگی به میزان ۲۸۹ میلی‌متر برخوردار خواهند بود. فضای حمل بار کولیوس هم افزایش یافته و به میزان ۶۲۴ لیتر رسیده است. رنو هنوز فضای بار این خودرو را در حالتی که صندلی‌های عقب خوابانده شوند را اعلام نکرده است؛ اما گفته که این خودرو از فضای داخلی بیشتری نسبت به نسل پیشین خود برخوردار است.

رنو کولُوس

در تمامی مدل‌های کولیوس از پیشرانه‌ای مشترک با نیسان X-Trail استفاده شده است؛ این پیشرانه‌ی چهار سیلندر ۲.۵ لیتری توانایی تولید ۱۶۸ اسب‌بخار قدرت و ۲۲۶ نیوتن‌متر گشتاور را دارد. این نیرو توسط جعبه‌دنده‌ی ضریب متغیر از نوع (CVT) که مورد بازنگری قرار گرفته است، به چرخ‌ها ارسال می‌شود.

رنو کولُوس

مصرف سوخت ترکیبی مدل تک دیفرانسل کولیوس ۸.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر اعلام شده و میزان انتشار گاز دی اکسید کربن نیز به مقدار ۱۸۸ گرم در هر کیلومتر است. مصرف سوخت کولیوس برای مدل‌های دو دیفرانسیل معادل ۸.۳ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر و انتشار گاز دی اکسید کربن نیز در این مدل معادل ۱۹۲ گرم در هر کیلومتر است.

رنو کولُوس

کولیوس جدید توانایی یدک کشیدن باری به وزن ۲ تن را نیز دارد، شتاب این مدل نیز هنوز اعلام نشده است. در رونمایی بین‌المللی این خودرو، ارتفاع از سطح زمین آن ۲۱۳ میلی‌متر اعلام شد و زوایای صعود و خروج کولیوس نیز به ترتیب ۱۹ و ۲۶ درجه اعلام شده‌اند.

نماینده‌ی رسمی واردکننده‌ی محصولات رنو، هنوز برنامه‌ای برای عرضه‌ی نسل جدید کراس‌اور زیبای کولیوس در بازار داخلی منتشر نکرده است. 

مشخصات فنی دقیق انواع خودرو رنو در بازار کشورمان، مقایسه‌ی آن‌ها با محصولات برندهای دیگر، بحث و تبادل نظر پیرامون آن‌ها، پرسش و پاسخ کاربران و کارشناسان به‌همراه گالری تصاویر اتومبیل‌های این خودروساز فرانسوی را در بخش محصولات زومیت ببنید.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع caradvice
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده