بی ام و نسل جدید سری ۳ را به صورت الکتریکی نیز عرضه می کند

بی ام و نسل جدید سری ۳ را به صورت الکتریکی نیز عرضه می کند

طبق اخبار منتشر شده بی‌ام‌و نسخه‌ی تمام الکتریکی نسل آینده‌ی سری ۳ را برای رقابت با تسلا مدل ۳ عرضه خواهد کرد. این مدل در کنار نسخه‌های بنزینی، دیزلی و هیبریدی عرضه می‌شود. برای اطلاع از جزئیات این خبر با زومیت همراه باشید.

موفقیت‌های تسلا عموم خودروسازان را بر آن کرده است که محصولات الکتریکی خود را در اسرع وقت به بازار عرضه کنند. بی‌ام‌و نیز در همین راستا نسخه‌ی تمام الکتریکی سدان محبوب سری ۳ را در نسل آینده‌ی این خودرو نیز عرضه می‌کند. 

بر اساس گفته‌های نشریه‌ی Auto Express مهندسان بی‌ام و در حال حاضر مشغول به توسعه‌ی نسل آینده‌ی سری ۳ و مجهز به ۹۰ کیلووات-ساعت باتری هستند تا به خودرو قابلیت طی ۴۸۲ کیلومتر را با هر بار شارژ بدهند. این خودرو که احتمالا به پلاک eDrive‌ مجهز می‌شود، زودتر از سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه نخواهد شد.

بی ام سری ۳ الکتریکی

این در حالی است که بی‌ام‌و نسخه‌ی پلاگین هیبریدی سری ۳ را در اوایل سال ۲۰۱۸ معرفی و به فروش می‌رساند. طبق اخبار منتشر شده نسل آینده‌ی بی‌ام‌و بر اساس معماری CLAR که پیش‌تر در بی‌ام‌و سری ۷ شاهد آن بودیم، تولید خواهد شد. بی‌ام‌و در این معماری از ترکیب فولاد، آلومینیوم و فیبر کربن برای تولید اسکلت خودرو بهره می‌برد.

معماری (CLAR (CLuster ARchitecture می‌تواند به نسل جدید سری ۳ قابلیت کاهش وزن ۸۰ کیلوگرمی را بدهد که بدین ترتیب این خودرو با توجه به فاصله‌ی بین دو محور بیشتر و وزن کمتر، برتری قابل توجهی نسبت به رقبای خود می‌یابد. در همین راستا بی‌ام‌و قادر خواهد بود که پیشرانه‌های کوچک‌تری اعم از نمونه‌ی ۱.۵ لیتری ۳ سیلندر با ۱۳۶ اسب بخار را به عنوان مدل پایه، در نسل آینده‌ی این خودرو استفاده کند. پیشرانه‌ی ۱.۶ لیتری دیزل با ۱۱۴ اسب بخار نیز گزینه‌ی اصلی برای استفاده در نسخه‌ی دیزلی پایه‌ی این خودرو است. 

انتظار می‌رود بی‌ام‌و نسل جدید سدان سری ۳ با کد G20 را در نمایشگاه خودروی فرانکفورت ۲۰۱۷ رونمایی کرده و آن را به عنوان مدل ۲۰۱۸ به فروش برساند.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع leftlanenews
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده