بی ام و M2 ۴۳۰ اسب بخاری با تیونینگ آلفا

بی ام و M2 ۴۳۰ اسب بخاری با تیونینگ آلفا

مرکز تیونینگ آلمانی آلفا ان پرفرمنس (Alpha N-Performance) در جدیدترین پروژه‌ی خود افزایش قدرت بی ام و M2 را به ۴۳۰ اسب بخار در دستور کار قرار داده است. برای آشنایی بیشتر با این کوپه توانمند، همراه زومیت باشید.

بی ام و M2 از آن دسته خودروهایی است که چندین مشخصه را با هم دارند و سطوح بالایی از قابلیت و عملکرد را به راننده اعطا می‌کند. اما گاهی اوقات قدرت ۳۶۵ اسب بخاری و گشتاور ۴۶۵ نیوتون‌متری این خودرو کافی نیست.

مرکز تیونینگ آلفا ان پرفرمنس (Alpha N-Performance) یکی از آن‌هایی است که قدرت این خودرو را کافی نمی‌داند. به همین دلیل این تیونر آلمانی ارتقای پیشرانه‌ی شش سیلندر خطی دو توربوی این خودرو را در سه مرحله انجام داده است؛ در مرحله‌ی نخست قدرت خودرو به ۳۹۴ اسب بخار و گشتاور آن به ۵۸۰ نیوتون متر ارتقا یافته است، در مرحله‌ی دوم توان خروجی به ۴۰۹ اسب بخار و گشتاور به ۶۰۰ نیوتون متر رسیده و در نهایت در مرحله‌ی سوم قدرت پیشرانه به رقم ۴۳۰ اسب بخار و گشتاور آن به عدد ۶۲۰ نیوتون متر افزایش یافته است.

در تیونینگ مرحله‌ی سه، محدود کننده‌ی سرعت از روی این خودرو حذف شده و سیستم اگزوز مسابقه‌ای فاقد مبدل کاتالیستی نیز به کار رفته است. مشتریان آلفا ان پرفورمنس در صورتی که بخواهند خودروی آن‌ها صدایی خشن‌تر و مسابقه‌ای داشته باشد، می‌توانند صداگیر جریان آزاد و دریچه‌ی گاز با گلویی بزرگ را روی این خودرو سفارش دهند.

بی ام و M2

برای همخوانی ظاهر M2 با آنچه در زیر کاپوت آن قرار دارد، Alpha N-Performance برای این خودرو کیت بدنه‌ی خشن و جذابی را طراحی کرده است که شامل اسپویلر سه تکه جلو و بالچه‌ی عقب قابل تنظیم است که تماما از فیبر کربن ساخته شده است. البته برای کسانی که از طراحی این بالچه رضایت نداشته باشند، Alph N-Performance بالچه‌ی عقبی مشابه نمونه‌ی مورد استفاده در بی‌ام‌و M4 GTS یا مشابه بالچه‌ی کوچک M235i را عرضه می‌کند که همانند بالچه‌ی M4 از جنس فیبر کربن است.

بی ام و M2

تکمیل کننده‌ی نمای ظاهری این خودرو را شکافنده‌های هوای نصب شده در اسپویلر جلو و البته رینگ‌های آلومینیومی OZ با نام  Racing Ultraleggera HLT هستند که دارای ۱۹ اینچ قطر بوده و روی آن‌ها تایرهایی با ابعاد 245/35ZR19 و 265/35ZR19 قرار گرفته است.

برای بهبود پایداری خودرو نیز از سیستم فنربندی کاملا قابل تنظیم ساخت Ohlins استفاده شده است که با دارا بودن قابلیت افزایش و کاهش ارتفاع خودرو می‌تواند قابلیت دینامیکی شاسی را بهبود بخشد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع carscoops
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده