مازانتی اوانترا Millecavalli با توان ۱۰۰۰ اسب بخار معرفی شد

مازانتی اوانترا Millecavalli با توان ۱۰۰۰ اسب بخار معرفی شد

قدرتمندترین خودروی تولید شده در ایتالیا با نام مازانتی اوانترا Millecavalli معرفی شد. این خودرو در نمایشگاه تورین ۲۰۱۶ رونمایی شده بود و مازانتی اعلام کرد که تنها ۲۵ دستگاه از این خودرو تولید خواهد شد. با زومیت همراه باشید.

مازانتی به اندازه‌ی شرکت‌هایی مانند فراری یا لامبورگینی معروف و شناخته شده نیست اما به طور قطع خودروهای تولیدی این شرکت در حد و اندازه‌های رقبای قدر خود هستند.

این شرکت که ابتدا در مسیر دیگری قدم برمی‌داشت، از سال ۲۰۱۳ و با معرفی اوانترا رو به تولید خودروهای سوپر اسپورت آورد. اوانترا Millecavalli نسخه‌ی بعدی اوانترا است که بخش Millecavalli آن به معنای هزار اسب در زبان ایتالیایی است که نشان‌گر قدرت این سوپراسپورت است که در زمینه‌ی قدرت حتی از لافراری فراری نیز پیشی گرفته است.

این خودرو توان خود را از پیشرانه‌ی توربوشارژ دوقلوی ۷.۲ لیتری V-8 با طراحی مختص مازانتی تامین می‌‌کند. این پیشرانه می‌تواند گشتاوری معادل ۸۸۵ پوند فوت ایجاد کرده و به گفته‌ی مازانتی، اوانترا را در ۲.۷ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برساند. همچنین سرعت حداکثری این خودرو نیز ۴۰۲ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

البته تنها قدرت شاخصه‌ی این خودرو نبوده و Millecavalli از شاسی خاصی نیز بهره می‌برد. ترمزهای کربن-سرامیکی Brembo، رینگ‌های سبک وزن مسابقه‌ای OZ و تایرهای Pirelli Trofeo R همگی باعث شده‌اند تا این خودرو به یک سوپراسپرتی خاص تبدیل شود.

شاسی این خودرو نیز مانند نسل قبل از استیل و آلیاژ مولیبدن و کروم ساخته شده اما وجود مقداری فیبر کربن در ساختار بدنه باعث شده تا وزن خودرو تنها ۱۳۰۰ کیلوگرم باشد. همچنین این خودرو از فناوری جدیدی نیز بهره می‌برد که در آن هوای گرم خارج شده از موتور از بال‌های پشتی عبور می‌کند تا نیرویی به سمت پایین ایجاد کند. این فناوری مانند نمونه‌ی مشابه به کار رفته در فرمول یک عمل می‌کند.

البته مازانتی همه‌ی مشخصات این خودرو رو منتشر نکرده و همچنان در حال کار روی آن است تا در انتهای سال میلادی حاضر تولید آن را شروع کند. مازانتی قصد دارد خودروی قدرتمند خود را برای هماهنگی بهتر بین اجزا به بهترین پیست‌ها برده و آزمایش کند. این آزمایش‌ها توسط راننده‌ی ایتالیایی، جیامپائولو تنچینی انجام خواهند شد.

مدیر عامل و بنیانگذار مازانتی، لوکا مازانتی در این باره می‌گوید:

ابرخودروی اوانترا Millecavalli نقطه‌ی شروع برای ما است. البته نه یک شروع خالی بلکه نتیجه‌ی کار و تلاش طولانی مدت و بهبودهایی که از آغاز پروژه‌ی اوانترا صورت گرفته است. من معتقدم که شرکت سازنده‌ی خودرو نباید به دستاوردهای کنونی خود راضی شود و باید همواره به کامل کردن محصولات خود ادامه دهد.

مازانتی اوانترا Millecavalli

مازانتی اوانترا Millecavalli

مازانتی اوانترا Millecavalli

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motoauthority
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده