همکاری مینی و بیل‌استین برای مسابقات مینی

همکاری مینی و بیل‌استین برای مسابقات مینی

شرکت‌های مختلفی هستند که قطعات مورد نیاز خودروهای مسابقه‌ای را به طور تخصصی تأمین می‌کنند. بیل‌استین یکی از شرکت‌های مطرح تولیدکننده‌ی کمک فنر است که اخیرا به همکاری و تامین قطعات مورد نیاز مینی، برای شرکت در مسابقات موتوراسپرت می‌پردازد. با زومیت همراه باشید.

با توجه به یک رسم قدیمی که توسط جان کوپر (John Cooper) پایه گذاری شده است خودروهای مینی (MINI) در پیست مسابقه با شور و هیجان بالا با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. این برتری خودروهای مینی سال‎هاست که اثبات می‌شود. با برتری یکی از خودروهای مینی در مسابقات رالی مونت کارلو (Monte Carlo) در سال ۱۹۶۴ پتانسیل این خودرو بیش از پیش نمایان شد و اعتراض همیشگی منتقدان به این قسم از خودروها را برای همیشه خاموش کرد.

باور این موضوع شاید کمی دشوار باشد ولی بیل‌استین (Bilstein) سال‌های طولانی است که تأمین کننده‌ی کمک فنر خودروهای مسابقه مونت کارلو بوده است؛ حتی قبل از موفقیت خودروهای مینی. سازندگان مرسدس بنز 220 SE از کمک فنر گازی این شرکت برای مسابقات ۱۹۶۰ استفاده می‌کردند. ‌کمک‌فنر‌های گازی بیل‌استین در آن زمان جز پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های سیستم تعلیق به شمار می‌رفتند و این موضوع نیز باعث کسب سه قهرمانی برای تیم مرسدس بنز شد.

خودروهای مینی از کمک فنرهای بیل‌استین در مسابقات مخصوص خودروهای این برند با نام «Mini Challenge» که چند روز گذشته در ایتالیا آغاز شده است، استفاده خواهند کرد. همکاری مینی و شرکت مطرح تولید کننده‌ی تجهیزات سیستم تعلیق پیش از این آغاز شده و در مسابقات سال گذشته مینی از دمپر و فنرهای لول B16 PSS10 بر روی خودروهای مدل R56 استفاده می‌کرد.

کمک فنر بیل استین

در مسابقات امسال از مینی سه درب F56 که به نوعی میراث جان کوپر است استفاده می‌شود. سیستم تعلیق این خودرو تغییرات جدی را به خود شاهد بوده است. این خودرو از سیستم میرا کننده ماژولار (MDS) طراحی شده توسط بیل‌استین برای مسابقات موتور اسپرت استفاده می‌کند. ساختمان این سیستم بدین شکل است که قابلیت تنظیم ارتفاع کمک فنرها در دو جهت برای اکسل جلو و یک جهت برای اکسل عقب وجود دارد. هر دو  دمپر‌های مورد استفاده در تعلیق جلو و عقب، دارای قابلیت تغییر ضریب دمپینگ خود برای سیکل‌های جهش و واجهش دارند. این ساختمان با پکیج جدید آئرودینامیک این خودرو سازگاری ایده‌آلی دارد که موجب می‌شود نیروی رو به پایین قابل توجهی در مجموع برای خودرو ایجاد کند.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده