آئودی A5 و S5 کوپه 2018 معرفی شد

آئودی A5 و S5 کوپه 2018 معرفی شد

آئودی نسل جدید A5 و S5 مدل ۲۰۱۸ را به طور رسمی معرفی کرد. این خودروساز آلمانی تغییرات چندانی در ظاهر خودرو انجام نداده است و بیشتر سعی در حفظ اصالت طراحی خود کرده است. اما پیشرانه این خودروها دستخوش تغییر و تحول اساسی شده است. برای اطلاعات از جزئیات محصول جدید آئودی، با زومیت همراه باشید.

جدیدترین خودروی شهر اینگلشتاد (Ingolstadt) آلمان (مقر شرکت آئودی) هم‌چنان از پروفایل کلی نسل قبلی خود بهره‌ می‌برد. اما این موضوع بدین معنی نیست که در A5 و S5 تغییرات گسترده‌ای رخ نداده است. جلو پنجره‌ی یک تکه‌ی بزرگ‌تر، تغییرات قسمت گنبدی سقف و بهینه‌سازی‌های بخش انتهایی خودرو، بخشی از بروزرسانی‌های آئودی در کوپه‌ی خود است.

آئودی A5  S5  2018

آئودی A5  S5  2018

تغییر و تحول صورت گرفته شده در زیر کاپوت بسیار ارزشمندتر از ظاهر خودرو است، که آئودی در این قسمت بسیار معقولانه عمل کرده است، به طوری که آئودی A5 در دو نسخه‌ی بنزینی و سه نسخه‌ی دیزلی به خریداران اروپایی عرضه می شود.

آئودی هنوز جزئیات پیشرانه‌های به کار رفته در نسل جدید کوپه‌ی دو‌درب خود را منتشر نکرده، ولی طبق شایعات منتشر شده توان پیشرانه‌ی A5 حداقل ۲۰ درصد افزایش نسبت به نسل قبلی را تجربه خواهد کرد. بدین ترتیب احتمال استفاده از نمونه‌ی ۲ لیتری چهار سیلندر توربوشارژ شده که پیش‌تر در A4 نیز به کار رفته بود، قوت می‌یابد. در A4 نیز آئودی از پیشرانه‌ی نامبرده بهره می‌برد که توانایی تولید ۲۵۲ اسب بخار را دارد. در صورت صحت این موضوع، A5 پیشرفت چشمگیری را نسبت به توان تولیدی ۲۲۰ اسب بخاری خود در مدل ۲۰۱۶، به همراه خواهد داشت. طبق گفته‌های آئودی میزان مصرف سوخت این خودرو نیز ۲۲ درصد کاهش یافته است.

آئودی A5  S5  2018

آئودی به طور رسمی هفته گذشته اعلام کرد که از هر چهار دستگاه فروخته‌ شده‌ی A5، یکی از آ‌ن‌ها از انواع اسپرت شده‌ی S5 بوده که این موضوع خود نقطه قوتی برای خودروساز مطرح آلمان است. با توجه به محبوبیت S5، این خودرو در نسل جدید خود از پیشرانه‌ی جدید ۳ لیتری ۶ سیلندر خورجینی و مجهز به توربوشارژ بهره می برد که می تواند ۳۵۴ اسب‌بخار توان تولید کند؛ این موضوع به معنی افزایش توان ۲۱ اسب بخار S5 نسبت به مدل ۲۰۱۶ خود است.

مدل‌هایی که پیشرانه چهار سیلندر بر روی آن‌ها نصب می‌شود از جعبه‌دنده‌ی ۷ سرعته دو کلاچه یا شش‌سرعته دستی استفاده می‌کنند. اما مدل S5 نیز همانند S4 از جعبه‌دنده‌ی ۸ سرعته خودکار بهره خواهد برد.

آئودی 2018

مهمترین ویژگی سیستم انتقال قدرت آئودی، سیستم Quattro Ultra است که در واقع همان سیستم تمام‌چرخ محرک اختصاصی این شرکت است. بر خلاف مدل‌های پیشین محصولات آئودی که به سیستم AWD مجهز بودند، در سیستم جدید امکان قطع ارتباط زنجیره توان از اکسل عقب وجود دارد که همین عامل موجب کاهش مصرف سوخت چشمگیر خودروهای جدید این شرکت شده است.

به ظاهر این خودرو نمی‌توان عنوان تحول انقلابی را اطلاق کرد، اما طراحی بدنه‌ی آن نیز همچنان بسیار جذاب و قابل قبول است. در مدل جدید علی‌رقم تغییرات حاصل شده وزن آن نیز کاهش یافته است. نسل جدید A5 فراتر از خودرویی کامل است. نسخه‌های روباز Carbriolet و Sportback نیز برای A5 ارائه خواهد شد.

آئودی 2018

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motorauthority
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده