سهم هیوندای، کیا و تویوتا از بازار ایران چقدر است؟

سهم هیوندای، کیا و تویوتا از بازار ایران چقدر است؟

نایب رئیس انجمن واردکنندگان خودرو با اشاره به روند کاهشی خودروسازان کره‌ای در ایران، سهم بازار برندهای هیوندای، کیا و تویوتا از بازار ایران را اعلام کرد. غول‌های خودروسازی کره‌جنوبی بخش عمده‌ای از بازار خودروهای وارداتی را در اختیار دارند. برای اطلاع از سهم بازار هر یک از برندهای هیوندای، کیا و تویوتا، همراه زومیت باشید.

کوروش مرشد سلوک در مورد سهم برندهای معتبر خودروسازی از بازار خودروهای وارداتی ایران در سال ۹۴ اعلام کرد: «در سال گذشته هیوندای ۳۶ درصد، کیا ۲۰ درصد، تویوتا ۱۶ درصد و رنو ۷ درصد از بازار خودروی ایران را در اختیار داشتند و مابقی بازار نیز مربوط به سایر برندها است.» این آمار اعلامی در مورد بازار خودروهای وارداتی است و بازار خودروی داخلی در آن اعمال نشده است.

بدین ترتیب ۵۶ درصد بازار خودروهای وارداتی ایران در اختیار دو برند معتبر کره‌ای یعنی هیوندای و کیا است.

نایب رئیس انجمن واردکنندگان خودرو ادامه داد: «بر اساس اطلاعات به دست آمده سهم برندهای کره‌ای هیوندای و کیا در بازار خودروهای وارداتی ایران رو به کاهش است.»

مرشد سلوک در مورد گارانتی خودروهای وارداتی توضیح داد: «نمایندگی‌های رسمی واردکننده‌ی خودرو به آن دسته از خودروهایی که از سوی واردکنندگان غیر رسمی وارد شده و مشکلات دارند، گارانتی ارائه نمی‌کنند.»

نایب رئیس انجمن واردکنندگان خودرو اضافه کرد: «گارانتی باید مورد اطمینان مشتریان باشید زیرا که گارانتی در راستای رضایت مشتری است. به همین خاظر نمایندگی‌های رسمی قاطعانه بر این موضوع استوارند و به خودروهای وارد شده از راه‌های غیر رسمی گارانتی نمی‌دهند.»

مرشد سلوک درباره انجمن واردکنندگان خودرو گفت: «این انجمن از ۲ سال پیش در اتاق بازرگانی ایران به ثبت رسید و تاکنون بیش از ۹۵ درصد برندهای وارداتی خودرو و بیش از ۸۵ درصد واردکنندگان خودرو عضو این انجمن هستند. در حال حاضر انجمن واردکنندگان خودرو عضو شورای سیاست‌گذاری خودرو است.»

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده