مزدا از کراس اوور CX-4 رونمایی کرد

مزدا از کراس اوور CX-4 رونمایی کرد

مزدا سرانجام کراس اوور کوپه‌ی CX-4 را در نمایشگاه خودروی پکن ۲۰۱۶ معرفی کرد. این کراس اوور کوپه بر اساس مدل محبوب CX-5 ساخته شده است. همراه زومیت باشید.

در سال ۲۰۱۵ مزدا در نمایشگاه اتومبیل فرانکفورت خودروی مفهومی Koeru را به نمایش گذاشت، حال این کمپانی خوش نام مدل نهایی و آماده‌ی تولید Koeru را با نام CX-4 به نمایشگاه خودروی پکن ۲۰۱۶ آورده است. هرچند که CX-4 بر پایه‌ی کراس اوور محبوب مزدا CX-5 ساخته شده اما از طراحی اسپرت تر و شکیل تری نسبت به آن برخوردار است.

CX-4 در مقایسه با CX-5 دارای طول و عرض بیشتر اما ارتفاع کمتری است و فرم بدنه‌ی آن بیشتر به یک کراس اوور کوپه شبیه است. CX-4 به همراه سیستم چهارچرخ محرک نیز قابل سفارش است اما ارتفاع کم آن از سطح زمین نشان می‌دهد که روی قابلیت‌های خارج از جاده‌ای این خودرو نباید خیلی حساب کرد.

در زیر کاپوت این خوش استیل ژاپنی دو نوع پیشرانه با حجم‌های ۲ و ۲.۵ لیتر قابل سفارش است که هر دو چهار سیلندر خطی بوده و از سری پیشرانه‌های اسکای اکتیو مزدا هستند. پیشرانه‌ی ۲ لیتری در بازار امریکا با قدرت‌های مختلفی از ۱۴۶ تا ۱۵۵ اسب بخار و گشتاور از ۱۹۷ تا ۲۰۳ نیوتون متر قابل سفارش خواهد بود که این تفاوت قدرت‌ به دلیل وجود برنامه ریزی‌های مختلف در واحد کنترل موتور است. پیشرانه‌ی ۲.۵ لیتری نیز همان پیشرانه‌ی مورد استفاده در مدل‌های CX-5، مزدا۶ و مزدا۳ است که ۱۸۴ اسب بخار قدرت و ۲۵۰ نیوتون متر گشتاور دارد. مشتریان CX-4 امکان سفارش جعبه‌دنده‌ی ۶ سرعته‌ی دستی را همراه پیشرانه‌ی ۲ لیتری خواهند داشت اما پیشرانه‌ی ۲.۵ لیتری تنها با جعبه‌دنده‌ی خودکار ۶ سرعته قابل سفارش است. همچنین مدل ۲ لیتری به صورت استاندارد به رینگ‌های آلومینیومی ۱۷ اینچی مجهز است در حالی که نسخه‌ی ۲.۵ لیتری از رینگ‌های آلومینیومی ۱۹ اینچی بصورت استاندارد برخوردار است.

مزدا فعلا قصد فروش CX-4 را تنها در بازار چین دارد و هنوز معلوم نیست که آیا این کراس‌اوور زیبا در بازارهای دیگر نیز عرضه می‌شود یا خیر.

Mazda CX-4

Mazda CX-4

Mazda CX-4

Mazda CX-4

Mazda CX-4

برای آخرین اخبار نمایشگاه خودروی پکن با زومیت همراه باشید.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motortrend
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده