شرکت مشترک پژو و ایران خودرو از اردیبهشت فعالیتش را آغاز می‌کند

شرکت مشترک پژو و ایران خودرو از اردیبهشت فعالیتش را آغاز می‌کند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از شروع فعالیت رسمی شرکت مشترک ایران خودرو و پژو از اردیبهشت اطلاع داد و اعلام کرد که این شرکت در حال دریافت مجوز از وزارت اقتصاد، ثبت شرکت و انتخاب مدیرات است. همراه زومیت باشید.

محسن صالحی‌نیا معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:«آنچه به عنوان سرمایه‌گذاری خودروسازان بین‌المللی در کشورمان تعریف شده، ورود سرمایه به عنوان سرمایه‌گذاری مشترک یا joint venture است  که در آن  سرمایه‌گذاری به صورت ۵۰-۵۰ میان دو شرکت داخلی و خارجی انجام شود. در این حالت آورده طرف خارجی، ۵۰ درصد است که طی سه مرحله به صورت سرمایه‌گذاری مستقیم ورود می‌کند.»

صالحی نیا ادامه داد:«تاکنون شرکت مستقل مشترک میان ایران‌ خودرو و پژو تشکیل شده است که به زوردی خط تولید آن ایجاد می‌شود. در حال حاضر شرکت مشترک ایرانی-فرانسوی میان ایران خودرو و پژو در حال ثبت است که پس از آن مراحل سرمایه‌گذاری مشترک باید انجام شود زیرا ابتدا باید از سوی سازمان سرمایه‌گذاری خارجی وزارت امور اقتصادی و دارایی مجوزهای لازم صادر شده و سپس مراحل ثبت شرکت پشت سر گذاشته شود.»

به گفته معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، پیش‌بینی می‌شود که شرکت مشترک پژو-ایران خودرو از اردیبهشت ماه ۹۵ به صورت رسمی و عملی کار خود را شروع کرده و وارد مراحل اجرایی شود. پس از آن اعضای هیات‌مدیره، مدیرعامل، مدیران میانی و سرپرستان بخش‌های دیگر باید انتخاب شوند.»

بر اساس قرارداد پژو و ایران خودرو در شرکت مشترکی که در ایران تشکیل می‌شود خودروهای پژو ۲۰۸، پژو ۳۰۱ و پژو ۲۰۰۸ در ابتدای نیمه دوم سال ۲۰۱۷ میلادی برابر با تابستان ۱۳۹۶ شمسی به بازار ارائه شود.

پژو ۲۰۸، پژو ۳۰۱ و پژو ۲۰۰۸

عملیات راه اندازی خط تولید و ساخت پژو ۲۰۸، پژو ۳۰۱ و پژو ۲۰۰۸ تا پایان امسال انجام شده و این خودرو پس از تست‌های فنی سال آینده روانه بازار می‌شود.

قیمت پژو ۲۰۸، پژو ۳۰۱ و پژو ۲۰۰۸ سال گذشته توسط مدیرعامل ایران خودرو اعلام شد که با بازخورد منفی بازار و خریداران مواجه شد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع مهر
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده