بازار خودروی ایران در جهان سیزدهم شد

بازار خودروی ایران در جهان سیزدهم شد

بر اساس اعلام سازمان بین‌المللی سازندگان وسایل نقلیه موتوری در سال ۲۰۱۵ میلادی بازار خودروی ایران با فروش یک میلیون دستگاه اتومبیل به عنوان سیزدهمین بازار بزرگ خودروی جهان دست یافت. همراه زومیت باشید.

سازمان بین‌المللی سازندگان وسایل نقلیه موتوری اعلام کرد بازار خودروی ایران در سال ۲۰۱۵ میلادی با فروش یک میلیون دستگاه اتومبیل عنوان سیزدهمین بازار بزرگ خودروی جهان را به خود اختصاص داد. 

بر اساس جدیدترین اطلاعات منتشر شده توسط این سازمان بین‌المللی، در سال ۲۰۱۵ میلادی بیش از یک میلیون و ۵۵ هزار و ۴۰۰ دستگاه خودرو در ایران فروخته شده است. البته این آمار نشان می‌دهد که فروش خودرو در سال ۲۰۱۵ نسبت به سال قبل ۵۱ هزار و ۳۰۰ دستگاه کاهش داشته است.

در سال ۲۰۱۴ میلادی ۱ میلیون و ۱۰۶ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو در ایران فروخته شده بود. 

بر اساس اطلاعات سازمان بین‌المللی سازندگان وسایل نقلیه موتوری در سال ۲۰۱۵ میلادی، بازار خودروی ایران ۱.۵۹ درصد از کل فروش خودرو در دنیا را به خود اختصاص داده است. سال ۲۰۱۵ میلادی ۶۶ میلیون و ۳۱۱ هزار و ۷۱۹ دستگاه خودرو فروخته شده است که نسبت به سال ۲۰۱۴ میلادی، ۸۹۴ هزار و ۵۳۷ دستگاه بیشتر فروخته شده است.

در جدول پرفروش‌ترین بازارهای خودروی دنیا، چین، آمریکا و ژاپن رتبه‌های اول، دوم و سوم را از آن خود کرده‌اند. سال ۲۰۱۵ میلادی در چین ۲۱.۱۴ میلیون خودرو، در آمریکا ۷.۵۷ میلیون خودرو و در ژاپن ۴.۳۱ میلیون خودرو به فروش رسیده است.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع تسنیم
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده