موبایل

بنچمارک‌های ابتدایی زومیت، بهبود چشمگیر عملکرد گلکسی نوت 10 پلاس را نسبت به گذشته نشان می‌دهد

زومیت در حال بررسی گلکسی نوت ۱۰ پلاس است، شما در مطلب پیش‌رو می‌توانید نتایج ابتدایی اجرای بنچمارک‌ها روی فبلت جدید سامسونگ را مشاهده کنید.

پس از گذشت یک هفته از رونمایی کهکشانی‌های جدید سامسونگ، اکنون گلکسی نوت ۱۰ پلاس برای بررسی در اختیار زومیت قرار دارد. قلب تپنده‌ی فبلت موردانتظار کره‌ای‌ها در بازارهای بین‌المللی، اکسینوس ۹۸۲۵، نخستین پردازنده‌ی ۷ نانومتری سامسونگ است. همان‌طور که از نام این تراشه نیز برمی‌آید، اکسینوس ۹۸۲۵ نسخه‌ای به‌روزشده از اکسینوس ۹۸۲۰، پردازنده‌ی به‌کاررفته در خانواده‌ی گلکسی اس ۱۰ به‌حساب می‌آید که با فرایند ۷ نانومتری تولید می‌شود. ارتقاء لیتوگرافی باعث می‌شود تا تراشه‌ی جدید در زمینه‌ی مصرف انرژی بهینه‌تر از گذشته عمل کند.

سامسونگ در کنار ارتقاء لیتوگرافی، فرکانس هسته‌های میانی Cortex A75 را با افزایش ۹۰ مگاهرتزی به ۲.۴۰ گیگاهرتز رسانده؛ البته گفته می‌شود که فرکانس کاری واحد پردازش گرافیکی نیز به‌میزان نامعلومی افزایش یافته است. با توجه به تغییرات اِعمال‌شده در ساختار پردازنده‌ی به‌کاررفته در گلکسی نوت ۱۰ پلاس، تصمیم گرفتیم تا پیش از انتشار بررسی، در مقاله‌ی پیش‌رو به نتایج بنچمارک‌های ابتدایی فبلت پرچم‌دار کره‌ای‌ها نگاهی بیاندازیم. در ادامه با زومیت همراه باشید.

گلکسی نوت 10 پلاس / Galaxy Note10 Plus

از جمله‌ی مشخصات کلیدی اکسینوس ۹۸۲۵ می‌توان به واحد پردازش مرکزی ۸ هسته‌ای، شامل دو هسته‌ی سفارشی‌شده‌ و قدرتمند M4 مبتنی بر Cortex A76 با فرکانس ۲.۷۳ گیگاهرتزی، دو هسته‌ی میانی ۲.۴ گیگاهرتزی Cortex A75 در کنار چهار هسته‌ی ۱.۹۵ گیگاهرتزی کم‌مصرف Cortex A55، واحد پردازش گرافیکی Mali G76MP12 و مودم Shannon 5000 با پشتیبانی از اتصال Cat.20/13 اشاره کرد. 

گلکسی نوت ۱۰ نخستین گوشی هوشمند سامسونگ است که با حافظه‌ی ذخیره‌سازی پرسرعت UFS 3.0 عرضه می‌شود. نسخه‌ی پلاس این فبلت با دو حافظه‌ی ذخیره‌سازی داخلی ۲۵۶ یا ۵۱۲ گیگابایتی به‌فروش می‌رسد؛ در‌حالی‌که به‌لطف وجود درگاه کارت حافظه‌ی microSD در این نسخه، می‌توان حافظه‌ی گوشی را تا سقف یک ترابایت افزایش داد. حال اجازه دهید تا به عملکرد کلی گلکسی نوت ۱۰ پلاس نگاهی اولیه داشته باشیم:

عملکرد حافظه‌ی ذخیره‌سازی ابزارهای موبایل پرچم‌دار
مدل‌ها / عملکردنرخ خواندن ترتیبی
(مگابایت‌برثانیه)
نرخ نوشتن ترتیبی
(مگابایت‌برثانیه)
نرخ خواندن تصادفی
(مگابایت‌برثانیه)
نرخ نوشتن تصادفی
(مگابایت‌برثانیه)
گلکسی نوت ۱۰ پلاس۱۵۱۱.۹۵۵۸۷.۷۷۲۰۳.۰۸۲۰۵.۳۹
گلکسی نوت ۹۸۱۷.۷۷۱۹۴.۹۲۱۳۱.۰۵۲۱.۴
وان‌پلاس ۷ پرو۱۴۷۵.۸۲۳۸۵.۱۱۷۶.۴۲۷.۸۸
هواوی پی ۳۰ پرو۸۵۰.۴۶۲۵۱.۰۱۱۴۹.۲۶۱۵۵.۵۳
گلکسی اس ۱۰ پلاس۷۹۳.۷۴۱۹۴.۶۳۱۳۸.۵۷۲۴.۱
آیفون XS Max۱۶۴۲۵۲۵----
*تمامی بنچمارک‌های ذکرشده در این جدول را زومیت اجرا کرده است.

براساس نتایج بنچمارک AndroBench، حافظه‌ی گلکسی نوت ۱۰ پلاس حتی از نمونه‌ی UFS 3.0 به‌کاررفته در وان‌پلاس ۷ پرو نیز سریع‌تر عمل می‌کند و با اختلاف بسیار زیادی، نسل پیشین خود را پشت‌سر می‌گذارد. ارتقاء سرعت خواندن و نوشتن حافظه، بیش از هرچیز در کاهش زمان نصب اپلیکیشن‌ها نمود پیدا خواهد کرد.

جدول بنچمارک‌ ابزارهای موبایل پرچم‌دار
محصول / بنچمارکAntutu 7
3DMarkPCMark
Work 2.0
Geekbench 4GFXBench
IceStormSling Shot Extreme
OpenGL
Overall / Web BrowsingSingle / MultiAztec Ruins Vulkan
High Tier 
Manhattan 3.1Car ChaseT-Rex
UnlimitedUnlimited(Onscreen / Offscreen (FPS
گلکسی نوت ۱۰ پلاس
(۳۰۴۰ × ۱۴۴۰)
۳۴۵۷۲۸--۵۲۹۸--۴۵۲۹
۱۰۳۳۳
۲۰
۱۷
۵۸
۷۱
۴۰
۴۲
۶۰
۱۷۰
گلکسی نوت ۹۲۳۶۶۶۳۴۲۴۴۱۳۴۷۴۵۴۵۳
۵۸۸۴
۳۶۹۲
۹۱۴۱
--۴۵
۴۵
۲۶
۲۸
۵۹
۱۴۷
وان‌پلاس ۷ پرو
(۹۰ هرتز)
۳۵۸۹۴۶۷۰۱۰۲۶۰۷۱۹۱۹۶
۷۳۲۰
۳۵۰۱
۱۰۴۵۰
۱۳
۱۶
۱۹
۴۰
۳۱
۶۶
۶۰
۱۶۰
هواوی پی ۳۰ پرو
(Performance)
۳۱۴۸۳۵۵۴۳۳۳۴۴۹۳۹۳۱۰
۱۰۰۹۳
۳۳۲۹
۹۹۷۶
۱۶
۱۳
۴۹
۵۶
۲۹
۳۳
۶۰
۱۳۷
گلکسی اس ۱۰ پلاس
(۲۲۸۰ × ۱۰۸۰)
۳۳۴۹۵۸۵۶۴۹۷۴۵۵۳۷۶۰۲
۸۳۴۲
۴۵۲۹
۱۰۴۹۷
۱۹
۱۵
۵۷
۶۷
۴۰
۴۳
۶۰
۱۶۹
آیفون XS Max ۳۵۴۷۲۲۷۷۴۲۸۴۲۰۱--۵۱۰۶
۱۰۹۸۴
۳۴.۴
۱۸.۴
۵۰.۵
۶۶.۳
۳۲.۱
۴۰.۹
۵۹.۹
۱۹۷.۸
*تمامی بنچمارک‌های ذکرشده در این جدول را زومیت اجرا کرده است.

برای ارزیابی عملکرد پردازنده در شرایط واقعی‌تر، تنظیمات عملکردی گلکسی نوت ۱۰ پلاس را روی High performance قرار دادیم و ویدیوی ۹ دقیقه‌ای معیار زومیت با رزولوشن 4K را به‌کمک اپلیکیشن Adobe Clip به ویدیویی با رزولوشن Full HD تبدیل کردیم. این فرایند به‌مدت ۷ دقیقه و ۲۷ ثانیه به‌طول انجامید. این عدد پیشرفت ۳۴ درصدی را نسبت به گلکسی اس ۱۰ نشان می‌دهد؛ اما کماکان فاصله‌ی فاحشی با آیفون ۱۰ دارد. ناگفته نماند که گوگل پلی با پیغام «این اپلیکیشن با دستگاه شما سازگاری ندارد»، ما را از نصب Adobe Premiere Clip منع می‌کرد؛ بنابراین ممکن است که نتیجه‌ی حاصل به‌دلیل ناسازگاری اپلیکیشن با گلکسی نوت ۱۰ پلاس، اعتبار نداشته باشد.

تبدیل ویدئو 4K به Full HD
مدل گوشیزمان موردنیاز
(ثانیه:دقیقه)
گلکسی نوت ۱۰ پلاس۷:۲۷
وان‌پلاس ۷ پرو۱۵:۱۹
هواوی پی ۳۰ پرو (Perf. mode)۱۱:۳۰
گلکسی اس ۱۰ پلاس۱۱:۱۷
آیفون ۱۰۲:۵۵
* تمامی نتایج به‌دست‌آمده حاصل از آزمایش‌های زومیت در شرایط یکسان آزمایشگاهی است.

شما نتایج حاصل را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ آیا قدرت سخت‌افزاری کهکشانی جدید سامسونگ نظرتان را جلب می‌کند؟ توجه داشته باشید که اعداد فوق، نتایج ابتدایی هستند؛ بنابراین از شما دعوت می‌کنیم که برای قضاوت نهایی، تا زمان انتشار بررسی زومیت از گلکسی نوت ۱۰ پلاس منتظر بمانید.

 

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید