پورشه پیست ناردو را بازگشایی می‌کند

پورشه پس از عملیات بازسازی پیست سرعت ناردو رینگ در ایتالیا، آن را برای آزمایش جدیدترین دستاوردهای خودرو مانند فناوری خودران و متصل بازگشایی می‌کند.

پیست ناردو رینگ (Nardò Ring) را در سال ۱۹۷۵ فیات ساخت و تا سال ۲۰۱۲، به این شرکت خودروسازی ایتالیایی تعلق داشت. در این سال، پورشه ناردو رینگ را تصاحب کرد و آن را «مرکز فنی ناردو» نامید. ناردو رینگ با طول ۱۲.۶ کیلومتر و عرض ۱۶ متر در شمال‌غرب شهر ناردو ایتالیا قرار دارد و پیستی برای آزمایش خودرو و موتورسیکلت است. 

Porsche Nardò Ring / پیست ناردو رینگ پورشه

مرکز فنی ناردو به‌گونه‌ای طراحی شده است که خودروها به چرخش فرمان خود حتی در سرعت زیاد نیاز نداشته باشند. درواقع، با کمک قابلیت گریز از مرکز، بدون چرخش فرمان و چرخ‌ها و با حرکت در مسیر مستقیم، می‌توان در این پیست حرکت کرد. چهار خط این پیست با عرض کلی ۱۶ متر را می‌توان با سرعت‌های مختلفی بدون کمک فرمان پیمود. خط یک با عرض ۹ متر و برای آزمایش کامیون‌ها با سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت، خط ۲ با سرعت ۱۴۰ کیلومتربرساعت، خط ۳ با سرعت ۱۹۰ کیلومتربرساعت و خط ۴ با سرعت ۲۴۰ کیلومتربرساعت طراحی شده است. البته در شروع حرکت یا در سرعت‌های دیگر، راننده باید فرمان را در دست داشته باشد.

Porsche Nardò Ring / پیست ناردو رینگ پورشه

در فضای داخل این پیست بزرگ، فعالیت‌های کشاورزی جریان دارد. البته، چون پیست در تمام مدت هفته استفاده می‌شود، زیرگذری برای عبور کشاورزان مهیا شده است. پیست ناردو، تنها نمونه‌ی مدوّر در جهان نیست؛ اما قطعا بزرگ‌ترینِ آن‌ها محسوب می‌شود.

این پیست یکی از مراکز پورشه در بهبودبخشیدن به خودروهای خود است؛ اما خودروساز آلمانی تصمیم گرفت در پایان سال ۲۰۱۸، این پیست را برای نوسازی تعطیل کند. با‌این‌حال، زمان آن فرارسیده است که مرکز فنی ناردو درهای خود را برای آزمایش خودروهای آینده پورشه بگشاید.

Porsche Nardò Ring / پیست ناردو رینگ پورشه

مالت ردمن، رئیس هیئت‌مدیره‌ی مرکز فنی ناردو و مدیرکل واحد مهندسی پورشه، در این زمینه می‌گوید:

با مدرن‌سازی، توسعه‌ی راهبردی مرکز فنی ناردو به‌طور دقیقی پیش می‌رود. ناردو محل تحقیقات علمی منحصربه‌فردی به‌شمار می‌رود و هم‌اکنون بیش از هر زمان دیگری، سنگ‌‌بنای استراتژی توسعه‌ی پورشه و به‌طور کلی فعالیت‌های آزمایشی خودرو در این صنعت است.

بازسازی پیست سرعت ناردو هفت ماه طول کشید تا سرمایه‌گذاری کلی ۳۵ میلیون یورو (حدود ۳۹.۵ میلیون دلار) فعلی انجام شود. کل پیست آزمایشی آسفالت و سیستم محافظ جدید نیز نصب شده است. پلتفرم دینامیک خودرو ۱۰۶ هزار مترمربعی نیز به‌طور کامل برای بررسی و مطالعه‌ی مدل‌های جدید پورشه بازسازی شده است.

مرکز فنی ناردو رینگ به‌غیر از تمرکز بر سرعت، محل تحقیقات علمی درباره‌ی آخرین پیشرفت‌های خودرویی مانند شارژ سریع خودرو الکتریکی، آخرین سیستم‌های کمک راننده، خدمات خودرو متصل و فناوری خودران خواهد بود.

Porsche Nardò Ring / پیست ناردو رینگ پورشه

آنتونیو گریتیس، مدیر مرکز فنی ناردو، در این باره گفت:

هدف این است که مشتریان ما بتوانند حمل‌ونقل آینده را آزمایش کنند.

دانلود    360P     720P

منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید