وان پلاس احتمالا گوشی بعدی خود را به شارژ بی سیم مجهز می‌کند

مستندات نشان می‌دهند که وان‌پلاس به کنسرسیوم شارژ بی‌سیم پیوسته و قصد دارد گوشی بعدی خود را به این قابلیت مجهز کند.

از آنجایی که وان‌‌پلاس و اوپو هر دو متعلق به یک شرکت (BBK Electronics) هستند، گاهی با بررسی آنچه در گوشی‌های اوپو رخ می‌دهد، می‌توان به قابلیت‌های جدید گوشی بعدی وان‌پلاس پی برد. از این رو، طرفداران وان‌پلاس که به شارژ بی‌سیم علاقه دارند، می‌توانند خوشحال باشند؛ چرا که براساس گزارش اندروید پلیس، اوپو تحت عنوان «شرکت ارتباطات گوانژو اوپو موبایل» به کنسرسیوم شارژ بی‌سیم پیوسته است.

آخرین گوشی وان‌پلاس، یعنی وان پلاس 6T با وجود بهره بردن از بدنه‌ی شیشه‌ای که جزو ملزومات شارژ بی‌سیم است، از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کند. در واقع، هیچ گوشی وان‌پلاسی تاکنون به امکان شارژ بی‌سیم مجهز نبوده است. درحالی‌که وان پلاس ۶ نیز دارای پنل پشتی شیشه‌ای بود، مقامات این شرکت اذعان داشتند که این تولیدکننده‌ لزومی برای افزودن شارژ بی‌سیم نمی‌بیند.

ما تصمیم نداریم هیچ قابلیتی را بدون دلیل اضافه کنیم.

توجیه عدم احساس نیاز وان‌پلاس به شارژ وایرلس، بهره‌گیری از فناوری شارژ سریع این شرکت یعنی دش شارژ یا جت شارژ است. در تست‌های انجام‌شده شارژ وان پلاس ۶ در عرض ۸۵ دقیقه از صفر درصد به ۱۰۰ درصد رسید و عملکرد شارژدهی آن نیز با ۹ ساعت و ۵۲ دقیقه شارژدهی جزو بهترین عملکردها محسوب می‌شود.

شارژ بی سیم Qi امکانی است که به‌واسطه‌ی آن کاربر جهت شارژ گوشی، کافی است آن را روی پد شارژ قرار دهد تا باتری داخل گوشی به کمک فناوری الکترومغناطیس شارژ شود. استاندارد Qi توسط کنسرسیوم شارژ بی‌سیم پشتیبانی می‌شود و تا کنون ۶۵۶ شرکت به عضویت آن در آمده‌اند.

انتظار می‌رود وان‌پلاس بهار امسال گوشی جدیدی با پشتیبانی از 5G و طراحی و نام‌گذاری جدید معرفی کند. پیت لائو، مدیرعامل وان‌پلاس می‌گوید گوشی مذکور تا پایان ماه می یعنی حداکثر تا ۱۰ خرداد عرضه خواهد شد. زمان گفته‌شده تقریبا با زمان احتمالی معرفی وان پلاس ۷ مطابقت دارد. ممکن است گوشی مدنظر مدیر وان‌پلاس همان وان پلاس ۷ یا گوشی دیگری باشد؛ اما در هر حال، آنچه مسلم است از گوشی‌های وان‌پلاسی که به‌زودی معرفی خواهند شد حداقل یکی از آن‌ها دارای قابلیت شارژ بی‌سیم خواهد بود.


منبع phonearena

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید