وزیر ارتباطات: تعرفه اینترنت سایت ها و بازی‌های آنلاین داخلی نصف می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نمایشگاه تهران گیم کانونشن از  کاهش تعرفه اینترنت برای کاربران داخلی بازی‌های رایانه‌ای در حمایت از بازی‎سازی ایرانی خبر داد.

محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، امروز در جریان بازدید از نمایشگاه تهران گیم کانونشن به لزوم ارزان‎تر شدن تعرفه اینترنت برای استفاده کاربران داخلی از بازیهای ایرانی اشاره کرد و تحقق این امر را از مزیتهای شبکه ملی اینترنت دانست و گفت:

استفاده از شبکه ملی اطلاعات باعث می‌شود مردم با هزینه کمتری از بازی‌های داخلی استفاده کنند. تعرفه ترافیک بیش از ۵۰۰ سایت ایرانی که سرورشان در داخل کشور است نیم‌بها شده است و تا دو هفته‌ی دیگر این موضوع شامل همهی سایتهای ایرانی می‌شود. بدین ترتیب مردم برای استفاده از بازی‎های آنلاین تعرفه ترافیک نیم‌بها پرداخت خواهند کرد.

واعظی هدف وزارت ارتباطات را بهبود پهنای باند اعلام کرد تا اینترنت سریع‎تر و باکیفیت‌تری در اختیار کاربر قرار بگیرد و به این ترتیب کاربر راحتتر بازیهای ویدیویی را اجرا کند. این امر در واقع حمایت از توسعه بازیسازی داخلی است و به پیشرفت این صنعت کمک می‌کند.

به گفته‎ی واعظی، وقتی کاربر ببینند یک بازی در داخل کشور با کیفیت خوب وجود دارد و می‌توان آن را با هزینه اینترنت پایین‌تری در مقایسه با بازی‌های خارجی تجربه کرد، قطعا سراغ این بازی می‌رود. البته این امر در گرو عرضه‎ی بازی‌های باکیفیت داخلی است.

بعضی بازی‌های ایرانی مورد استقبال خارجی‌های حاضر در نمایشگاه واقع شدند و  خواستار حضور در عرصه بین‌الملل هستند، این بازی‌ها برای ارائه در کشورهای خارجی نیاز به سرورهای خارجی دارند تا سرعت دسترسی کاربران خارجی بهتر شود. به گفته‎ی واعظی این بازی‌ها می‌توانند در سرور ایرانی باشند و با کیفیت بسیار خوب در کشورهای مختلف استفاده شود؛ وی بازی ایرانی «شوفر» را مثال زد که در بیش از ۷۷ کشور دنیا کاربر دارد و سرور آن ایرانی است. 


منبع زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید