همزمان با مناقشه اپل و FBI، پلیس لس آنجلس یک دستگاه آیفون 5s را رمزگشایی کرده است

شنیده‌ها حکایت از این دارد که همزمان با مناقشه‌ی اپل با ‌اِف بی آی برای رمزگشایی از آیفون 5c یکی از مهاجمان حملات ترروریستی سرن برناردینو، دپارتمان پلیس لس آنجلس موفق شده تا یک دستگاه آیفون 5s را رمزگشایی کرده و به اطلاعات درون آن دسترسی پیدا کند. با زومیت همراه باشید.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

زمانی که اپل بر سر رمزگشایی آیفون 5c یکی از مهاجمان سن برناردینو در دادگاه بود و این موضوع جنجال خبری بزرگی را به راه انداخت، دپارتمان پلیس لس آنجلس موفق به رمزگشایی یک دستگاه آیفون 5s شد.

براساس گزارش منتشر شده توسط لس آنجلس تایمز، مستندات دادگاه نشان از این دارد که پلیس لس آنجلس موفق شده تا یک دستگاه آیفون ۵ اس را رمزگشایی کند. براساس اطلاعات ارائه شده توسط روزنامه‌ی لس آنجلس تایمز، کانی زیچ، یکی از کارآگاهان پلیس لس آنجلس متخصصی را معرفی کرده که قادر است آیفون‌های قفل شده را رمزگشایی کرده و باز کند.

البته باید به این نکته اشاره کرد که جزئیاتی از نحوه‌ی رمزگشایی آیفون مورد نظر در کنار اطلاعاتی از اینکه چه کسی موفق شده تا این آیفون رار رمزگشایی کند، ارائه نشده است. در گزارش منتشر شده اشاره‌ای به نسخه‌ی سیستم‌عامل آیفون مورد نظر نیز نشده تا مشخص شود لس آنجلسی‌ها کدام یک از نسخه‌های iOS اپل را هدف قرار داده‌اند. پس از موفق شدن اِف بی آی در رمزگشایی آیفون 5c یکی از مهاجمان سن برناردینو، شایعاتی مبنی بر همکاری یک کمپانی دیگر در ازای پرداخت یک میلیون دلار برای رمزگشایی آیفون 5c منتشر شد.

همان‌طور که اشاره کردیم به نظر می‌رسد این موضوع همزمان با مناقشات اپل با اِف بی آی رخ داده است؛ چراکه تاریخ مستندات موجود در دادگاه که توسط زیچ تنظیم شده، به تاریخ ۱۸ مارس سال جاری میلادی اشاره می‌کند. آیفون ۵ اس مورد نظر مربوط به پرونده‌ای است که در آن مایکل جیس، متهم به قتل آپریل جیس شده است.

CES LOGO

  

برای مشاهده کلیه اخبار و مقالات و تماشای ویدیوهای مرتبط با نمایشگاه به صفحه اختصاصی CES 2020 مراجعه کنید.

IFA

  

برای مشاهده کلیه اخبار و مقالات و تماشای ویدیوهای مرتبط با نمایشگاه به صفحه اختصاصی IFA 2019 مراجعه کنید.

MWC 2019

  

برای مشاهده کلیه اخبار و مقالات و تماشای ویدیوهای مرتبط با نمایشگاه به صفحه اختصاصی MWC 2020 مراجعه کنید.

Computex

  

برای مشاهده کلیه اخبار و مقالات و تماشای ویدیوهای مرتبط با نمایشگاه به صفحه اختصاصی Computex 2019 مراجعه کنید.

ارزان‌ترین فروشنده بلیط هواپیما به تمام مقاصد دنیا را از طریق موتور جستجوی پرواز کجارو بیابید.

آیفون ۱۱ / آیفون ۱۱ پرو

برای مطالعه‌ی تمام مطالب مرتبط با گوشی‌های جدید اپل شامل مشخصات فنی، قیمت، تصاویر و ویدیوی نگاه نزدیک، به صفحه‌‌های آیفون 11 پرو، آیفون 11 پرو مکس و آیفون 11 مراجعه کنید.

ایران تلکام

 

برای مطالعه‌ی تمام اخبار و مطالب مرتبط با نمایشگاه ایران تلکام ۱۳۹۷ به صفحه‌‌‌ی این رویداد در زومیت مراجعه کنید.

منبع gizmodo

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید