ولوو XC90 T8 انرژی خود را از سایر خودروها تامین می‌کند

ولوو با اجرای ایده‌‌ای جدید بزرگراه‌ها را تبدیل به نیروگاه‌های هیدرولیکی برای تولید برق می‌کند. بدین ترتیب با حرکت خودروها در بزرگراه‌ها انرژی الکتریکی تولید شده که می‌توان آن را در خودروهای برقی یا هیبریدی مورد استفاده قرار داد. برای آشنایی بیشتر با راهکار جدید ولوو، با زومیت همراه باشید.

کمپانی ولوو اخیرا ویدیویی را تحت عنوان سرقت بزرگراهی منتشر کرده است که در آن شارژ شدن باتری‌های مدل XC90 T8 را نشان می‌دهد. نکته‌ی جالب فیلم نحوه‌ی شارژ شدن باتری‌های این خودرو و همچنین روش اطلاع رسانی به سایر خودرو ها توسط ولوو است. ولوو XC90 T8 که مدل هیبریدی XC90 است از انواع  PHEV هیبریدی پلاگین است و امکان شارژ کردن باتری‌های آن از طریق اتصال مستقیم به منبع برقی نیز وجود دارد. در این ویدیو نشان داده می‌شود که ولوو یک پمپ هیدرولیکی را در زیر سطح جاده ای در کالیفرنیا کارگذاشته است، با عبور خودروها از آن قسمت از جاده، پمپ هیدرولیکی آب را به یک ژنراتور تولید برق انتقال داده و بدین ترتیب انرژی الکتریکی تولید شده در ایستگاه شارژ خودروهای برقی مورد استفاده قرار می گیرد.

volvo

بخش دیگر این سیستم را یک نمایشگر بزرگ تشکیل می‌دهد که با استفاده از آن به خودروهای عبوری اعلام می شود که حرکت آنها سبب تامین انرژی برای شارژ ولوو XC90 T8 شده است و از آنها تشکر هم می‌شود. در این نمایشگر مدل خودروهای عبوری و حتی گاهی رنگ آنها نیز به نمایش در می‌آید. جان میلتلو مدیر فروش ولوو در ایالات متحده در این باره می‌گوید:"ولوو XC90 T8 جدید اثبات کرد که می‌توان انرژی بسیار زیادی را از هرجایی تامین کرد، سیستم سرقت بزرگراهی ما نشان داد که ما تنها در مورد خودروهای خودمان فکر نمی‌کنیم بلکه به این قضیه نیز می‌پردازیم که چطور خودروها می‌توانند بر محیط پیرامون خود تاثیر بگذارند. این ابداعات جدید نشان می‌دهند که آینده‌ی رانندگی در کجا ها و چه زمانی رقم می‌خورد."

volvocharging2

 قوای مورد نیاز ولوو XC90 T8 از طریق یک پیشرانه‌ی ۲ لیتری مجهز به سوپرشارژر و توربوشارژر به همراه یک الکتروموتور تامین می شود. مجموع قدرت این سیستم ۴۰۰ اسب بخار و گشتاور آن ۶۳۹ نیوتون متر است. این نیرو از طریق جعبه دنده‌ی ۸ سرعته‌ی خودکار به هر چهار چرخ خودرو منتقل می‌شود. تمامی گونه‌های XC90 چه انواع هیبریدی و چه انواع غیر هیبریدی همگی از جعبه دنده‌ی یکسانی استفاده می‌کنند. مصرف سوخت XC90 T8 بنابر اعلام آژانس حفاظت از محیط زیست امریکا ۱۰.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر در شهر و برای جاده ۱۱.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است. این مشخصات، XC90 T8 را تبدیل به قوی‌ترین و کم مصرف‌ترین مدل این خودرو می کند. در این خودرو همچنین امکان حرکت بصورت تمام برقی نیز وجود دارد که البته در این حالت شعاع حرکتی خودرو به ۲۷.۴ کیلومتر محدود می شود. دیگر پیشرانه‌هایی که برای مدل XC90 قابل سفارش‌اند، پیشرانه‌ی چهار سیلندر ۲ لیتری توربوشارژردار با قدرت ۲۵۰ اسب بخار و چهارسیلندر ۲ لیتری مجهز به توربوشارژر و سوپرشارژر با قدرت ۳۱۶ اسب بخار هستند که همگی آنها نیز از جعبه دنده‌ی ۸ سرعته‌ی خودکار برخوردارند.         

در ادامه شما را به تماشای ویدیوی اقدام اخیر ولوو دعوت می‌کنیم.

لینک دانلود

منبع motortrend

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات