Cardboard، واقعیت مجازی را در اختیار کاربران جی‌ 3 قرار می‌دهد

چندی پیش در زومیت از پروژه‌ی مقوایی گوگل گفتیم که هر گوشی هوشمند اندرویدی را به یک هدست واقعیت مجازی تبدیل می‌کرد; حال امروز ال‌جی با همکاری گوگل پشتیبانی از جی ۳ را به Cardboard اضافه کرده و آن را در قالب یک محصول در اختیار کاربران قرار داده است تا بتوانند واقعیت مجازی را در قالب محصولی ارزان‌قیمت تجربه کنند.

در ادامه‌ بیانیه‌‌ی رسمی ال‌جی برای گجت واقعیت افزوده‌ی Google Cardboard را که توسط دفتر ایران این شرکت در اختیار زومیت قرار گرفته، مطالعه کنید:

شرکت ال‌جی الکترونیکس و گوگل در حال راحت‌تر کردن و در دسترس قرار دادن واقعیت مجازی برای مشتریان خود هستند. شرکت ال‌جی امروز از ارائه VR for G3 برای کسانی که گوشی تلفن همراه هوشمند  G3 را خریداری می‌کنند خبر داد. واقعیت مجازی G3 با Google Cardboard کار می‌کند و کاربران گوشی G3 را قادر می‌سازد تا بتوانند از گستره وسیعی از اپلیکیشن‌ها و بازی‌های سازگار با واقعیت مجازی که از Google Play دانلود می‌کنند استفاده کنند.

LGE VR01

بر خلاف سایر وسایل واقعیت مجازی که با پردازنده‌ها و نمایشگرهای خودشان طراحی شده‌اند، VR for G3 از قابلیت‌های صوتی و تصویری G3 برای ارائه گزینه‌ای سبکتر و راحت‌تر بهره می‌برد. به لطف نمایشگر شگفت‌انگیز Quad HD این گوشی، VR for G3 به منظور انتقال تجربه واقعی‌تر واقعیت مجازی قادر است تصاویری شفاف‌تر و باکیفیت بیشتر ارائه کند.

VR for G3 طراحی منحصربه‌فردی دارد و از قابلیت اختصاص طراحی کلید پشت ال‌جی بهره می‌برد. در طراحی منحصربه‌فرد VR for G3 همچنین از تمامی قابلیت‌های بلندگوی یک وات با Boost AMP برای افکت‌های صدایی رساتر و شفاف‌تر برای تطبیق با تصاویر گویا استفاده شده است. برای تجربه‌ای شخصی، VR for G3  می‌تواند با هدست‌های بلوتوث نظیر LG Tone Infinim™ ترکیب شود تا لذت تکنولوژی بی‌سیم کاملاً احساس شود.

LGE VR02

طراحی VR for G3 بر پایه طرح اولیه Google Cardboard است و VR for G3 به صورت آنلاین برای طرفداران تکنولوژی‌های عمومی خانگی در دسترس خواهد بود. حلقه مغناطیسی نئودیمیم روی کناره‌های VR for G3 با حسگر ژیروسکوپ مغناطیسی G3 کار می‌کند تا اپلیکیشن‌ها انتخاب شوند و بتوان بدون لمس صفحه نمایش صفحات را ورق زد.

LGE VR03

کریس ئی، مدیر اجرائی و مدیر ارتباطات بازاریابی در شرکت ارتباطات موبایل ال‌جی الکترونیکس معتقد است:

درست است که این دستگاه در مراحل ابتدایی است، اما این آغازی بر خیزش واقعیت مجازی است که تا همین اواخر برای مصرف‌کنندگان روزمره بسیار گرانقیمت و غیر قابل دسترس بود. با کمک Google Cardboard نه تنها مصرف‌کنندگان معمولی قادر به استفاده از تجربه واقعیت مجازی خواهند بود، بلکه ما قادریم این فناوری را به سازندگان واقعیت مجازی آینده که روزی ممکن است به ما نشان دهند که واقعیت مجازی می‌تواند برای بهبود زندگی ما استفاده شود معرفی کنیم.

همچنین، اندرو نارتکر، مدیر تولید Google Cardboard، می‌گوید:

با Google Cardboard ما می‌خواهیم برای موبایل‌های همگان تجربه‌ای فوق‌العاده و لذت‌بخش پدید آوریم. ما در مورد VR for G3 خیلی شگفت‌زده هستیم، جامعه پربار سازندگان واقعیت مجازی که در حال نوآوری با Google Cardboard هستند و واقعیت مجازی را در دسترس‌تر می‌سازند همه در این مورد شگفت‌زده‌اند.

عرضه‌ی VR for G3 این ماه در برخی از بازارهای انتخابی آغاز می‌شود. خریداران G3 همچنین می‌توانند با استفاده از کد QR بازی واقعیت مجازی Robobliteration را به صورت رایگان دانلود کنند.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید