سامسونگ از نسل جدید تلویزیون‌های SUHD رونمایی کرد

سامسونگ در مراسم اختصاصی خود در نمایشگاه CES 2015 از تلویزیون‌های جدید 4K خود با نام SUHD رونمایی کرد. این محصولات به سیستم عامل تایزن مجهز هستند و برخی مدل‌های آن از پنل‌هایی با فناوری نانوکریستال بهره می‌برند.

سال گذشته سامسونگ از نسل اول تلویزیون‌های UHD خود رونمایی کرد. اما امسال کره‌ای‌ها چه برنامه‌ای دارند؟ رونمایی از تلویزیون‌های SUHD سامسونگ می‌گوید، حرف S مختص تلویزیون‌های 4Kای است که رده بالا محسوب می‌شوند و دارای مشخصات ویژه‌ای هستند که در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت.

این تلویزیون‌ها مجهز به سیستم عامل تایزن هستند و مدل‌های متنوعی از ۴۸ تا ۸۸ اینچ را شامل می‌شوند. در واقع تلویزیون‌های SUHD سامسونگ در سه سری JS9500 ،JS9000 و JS8500 ارائه خواهند شد. نیمه‌رساناهای نانوکریستال یکی از مواردی است که این مدل‌ها را از هم متمایز می‌کند. استفاده از پنل‌های مجهز به این فناوری می‌تواند دقت نمایش رنگ‌ها را تا دو برابر افزایش دهد. شما می‌توانید با این فناوری دقت رنگ‌ها را حتی از آنچه فیلم‌ساز مد نظر داشته بیشتر کنید.

suhd-tv-1

 ولی دیگر چه؟ به صورت خودکار یک سیستم پردازش ریمستر آنبورد، روشنایی تصویر را تحلیل می‌کند تا مصرف توان در هنگام تغییر روشنایی و کنتراست کاهش یابد. همچنین یک تلویزیون کوانتوم دات معرفی شده که ابعادش ۱۰۵ اینچ بوده و طراحی آن منحنی است. در واقع می‌توان این تلویزیون را ترکیبی از سایز بزرگ و خمیدگی دانست؛ دو ویژگی که سامسونگ در سال گذشته به آنها توجه ویژه‌ای داشت.

suhd-js9500 004-970x646-c-as-Smart-Object-1

سامسونگ همچنین از شراکت با استودیو 20th Century Fox پرده برداشت تا محتوای پلتفرم تلویزیون هوشمند خود را قوی‌تر کند. هدف این دو شرکت ان است که فیلم‌های این استودیو را برای نمایش بهتر بر روی تلویزیون‌های SUHD بهینه کنند. سامسونگ مدعی است که نتیجه این کار بی‌نظیر خواهد بود؛ چرا که تجربه‌ی بصری بسیار خوبی را به کاربر ارائه می‌دهد.

کلیه‌ی مقالات مربوط به نمایشگاه را در آدرس zoomit.ir/ces-2015 مشاهده کنید.
فروشگاه اینترنتی بامیلو، اسپانسر زومیت در پوشش خبری نمایشگاه CES 2015 با طیف وسیعی از کالاهای الکترونیک، مد و لباس، لوازم خانه و آشپزخانه در خدمت شماست.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید