افزونه‌ی Silver، زبان Swift اپل را به ویژوال استودیو اضافه می‌کند

اپل در جریان برگزاری کنفرانس توسعه‌دهندگان خود، WWDC 2014 پرده از زبان جدید Swift برداشت. حال محیط جدید برنامه‌نویسی برای این زبان ارائه شده که قابلیت اتصال با ویژوال استودیوی مایکروسافت را دارد. به کمک این افزونه می‌توانید با یک زبان برنامه بنویسد و همزمان به سه زبان دات‌نت، جاوا و کوکوآی اپل خروجی بگیرید.

پروژه‌ی سیلور توسط RemObjects توسعه یافته است، اما توسعه‌ی این محیط برنامه‌نویسی به‌معنای سهولت کامپایل کردن اپلیکیشن‌های iOS برای ویندوزفون نیست، بلکه بدین معنا است که توسعه‌دهندگان برای توسعه‌ی اپلیکیشن‌های خود تنها نیاز به آشنایی با یک زبان ساده دارند که در این مورد Swift است. سیلور این امکان را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد که تنها با آشنایی با Swift و آگاهی بر قابلیت‌های پلتفرم‌های مختلف موجود و اعمال اندک تغییراتی به توسعه‌ی اپلیکیشن‌ها برای هر سه پلتفرم برآیند. در اینگونه موادر معمولاً منطق اصلی اپلیکیشن نیازی به تغییرات نداشته و تنها برخی از جزئیات با استانداردها و قوانین پلتفرم جدید هماهنگ خواهد شد.

با توجه به اینکه بسیاری از توسعه‌دهندگان اپلیکیشن خود را برای دو یا سه پلتفرم موجود آماده می‌کنند، استفاده از چنین ابزاری می‌تواند بسیار کارآمد باشد و همچنین برخی از هزینه‌ها را نیز کاهش دهد. ضمناً این ابزار می‌تواند نقش تاثیرگذاری در بالا رفتن تعداد اپلیکیشن‌ها و بازی‌های توسعه داده شده برای ویندوزفون داشته باشد.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید