کاهش 4.35 درصدی درآمد فاکس‌کان در ماه آوریل نسبت به ماه گذشته

فاکس‌کان، اصلی‌ترین تولیدکننده آیفون‌های اپل اعلام نموده که در ماه آوریل نسبت به ماه مارس با کاهش درآمد مواجه بوده است. البته کمپانی چینی در مجموع در سال جاری نسبت به سال گذشته رشد قابل توجهی داشته و با توجه به نزدیک بودن معرفی آیفون 6 اپل به زودی افزایش درآمد این کمپانی را شاهد خواهیم بود.

فاکس‌کان امروز اعلام کرد که در ماه آوریل سال 2014 میلادی، درآمدش با کاهش همراه بوده است. افت 4.35 درصدی درآمد این کمپانی بزرگ تولیدکننده قطعات دیجیتال باعث شده تا درآمدش به رقمی معادل با 9.73 میلیارد دلار در ماه گذشته برسد. البته این میزان درآمد در مقایسه با درآمد فاکس‌کان در همین بازه زمانی در سال گذشته با رشدی 0.92 درصدی همراه بوده است. طبق تحلیل‌ها به نظر می‌رسد که دلیل کاهش درآمد ماه آوریل نسبت ماه قبل از آن به خاطر کاهش عرضه محصولات الکترونیکی، پی‌سی‌ها و دستگاه‌های ارتباطی بوده است.

فاکس‌کان به عنوان اصلی‌ترین کمپانی اسمبل‌کننده آیفون‌های اپل شناخته می‌شود، این در حالی است که کمپانی رقیبش، پگاترون سایر تلفن‌های هوشمند امروزی را تولید می‌کند. اخیرا اپل نیز به مشتریان پگاترون اضافه شده و احتمالا 15 درصد از مجموع آیفون‌های بعدی اپل در فاز اول را پگاترون تولید خواهد کرد.

در 4 ماه اول سال 2014 میلادی، فاکس‌کان مبلغ 39 میلیارد دلار درآمد کسب نموده که نسبت به بازه زمانی مشابه در سال 2013 رشدی 6.97 درصدی داشته است. تحلیلگران معتقدند که این کمپانی چینی تا ماه ژوئن تاثیر کاهش فروش محصولات الکترونیکی را حس خواهد کرد، اما پس از این دوره و با آغاز تولید آیفون 6 اپل دوباره شاهد درآمدزایی بیشتر فاکس‌کان خواهیم بود.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید