تماشا کنید: ویدئویی 360 درجه که با 6 دوربین GoPro تهیه شده است

اگر از طرفداران عکس‌های دنیای مینیاتوری هستید، حتما با دیدن این ویدئو آرزو می‌کنید که ای کاش چند دوربین GoPro در اختیار داشتید. با زومیت همراه شوید تا به تماشای یک ویدئو مملو از خلاقیت بنشینیم.


یوناس گینتر، عکاس خبری آلمانی، با استفاده از نصب 6 دوربین GoPro روی دوچرخه خود، موفق به خلق یک ویدئوی فوق‌العاده 360 درجه شده است. او پس از نصب دوربین‌ها به دوچرخه‌سواری در یک پارک پرداخت و به نتیجه شگفت‌انگیزی دست یافت؛ خلق دنیای مینیاتوری برای اولین بار در یک ویدیو!

او در پستی که در وبلاگ خود منتشر کرده است در مورد این موضوع می‌گوید:

بیش از یک سال از طریق روش‌های مختلف سعی در خلق دنیای مینیاتوری در یک ویدئو داشتم؛ اما نتیجه همواره نا‌امید‌کننده بود. همه چیز را امتحان کردم. از استفاده از آینه‌ها گرفته تا قرار‌دادن دوربین‌ها در یک صفحه گردان؛ اما نتیجه مطلوبی نمی‌گرفتم. تا این‌که در نهایت به این نتیجه رسیدم که به تعداد بیشتری دوربین نیاز دارم و شروع به طراحی پایه‌ای برای نصب دوربین‌ها کنار هم کردم.

یوناس نه‌تنها این پایه را طراحی کرد، بلکه نقشه‌های پرینت 3 بعدی آن را به صورت Open source برای استفاده همه قرار داده است. ویدئوی زیر تنها ویدئوی منتشر شده توسط یوناس است؛ اما به نظر می‌رسد در آینده ویدئوهای بیشتری از او خواهیم دید.

آیا شما هم به تهیه چنین ویدئوهایی علاقه دارید؟

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید