مایکروسافت در حال کار برروی شبکه اجتماعی مخصوص دانش آموزان است

درست زمانی که تصور می کنید شبکه های اجتماعی با وجود فیس بوک، توییتر، گوگل پلاس و غیره اشباه شده است، مایکروسافت نیز وارد بازی می شود. البته شبکه اجتماعی مایکروسافت، دانش آموز و دانشجویان را هدف قرار داده است. این شبکه اجتماعی که So.cl نام گذاری شده فقط برای دانش جویان در دسترس خواهد بود. So.cl درحال حاضر بصورت آزمایشی برای دانش جویان علاقمند سه دانشگاه امریکای فعال شده است.

شبکه اجتماعی So.Cl (سوشال بخوانید) برای دانشجویان سه دانشگاه University of Washington، New York University و Syracuse University فعال شده است تا قسمت های مختلف آن مورد آزمایش قرار گیرد.

گزارش ها حاکی از آن است که این شبکه اجتماعی از API های موتور جستجوی مایکروسافت، Bing استفاده می کند. مایکروسافت در این رابطه گفته:

[blockquote class="default"]این شبکه اجتماعی در حال حاضر بصورت تجربی فعال است و هدف آن فراهم نمودن فضایی از ترکیب مرور وب، جستجو و شبکه اجتماعی برای اهداف آموزشی است.[/blockquote]

این شبکه اجتماعی برای کمک به دانشجویان در راستای همکاری برای تحقیق و بررسی پروژه های علمی راه اندازی می شود.

برای مشاهده این شبکه اجتماعی به آدرس www.so.cl مراجعه نمایید.

در واقع این شبکه اجتماعی به نحوی طراحی شده که فاکتورهای شبکه اجتماعی را به موتور جستجوی Bing اضافه کند.  مایکروسافت احساس می کند با وجود شبکه های اجتماعی قدرتمندی همچون توییتر، فیس بوک و گوگل پلاس باز هم فضا برای اضافه شدن یک شبکه اجتماعی دیگر وجود دارد.

منابع: Tech In | ReadWriteWeb

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید