Firefox 4 Beta 8 با گرافیک سریعتر و سیستم همگام سازی بهتر عرضه شد

موزیلا نسخه Beta 8 مرور گر جدید خود Firefox 4 را منتشر کرد. در این نسخه 1400 مشکل کوچک و بزرگ بتا 7 حل شده است رابط کاربری قسمت ابزارهای اضافی (Add-Ons) تغییرات بسیار خوبی کرده و سرعت شتابدهنده گرافیکی WebGL نیز بسیار بیشتر شده است.

اگر تمایل دارید نسخه جدید مرورگر وب پرطرفدار Firefox را دانلود کنید همین الان به صفحه دانلود سایت Mozila مراجعه کنید. مدت زیادی است که موزیلا کار برروی نسخه 4 فایرفاکس را آغاز کرده است و به نظر می رسد این آخرین نسخه بتای Firefox 4 باشد البته انتشار نسخه نهایی Firefox 4 حداقل 2 یا 3 ماه دیگر طول خواهد کشید چون پس از آخرین نسخه بتا، نسخه Release Candidates پیش از نسخه نهایی منتشر خواهد شد.

یکی از پیشرفت های اساسی در نسخه جدید، همگام سازی اطلاعات بین موبایل و کامپیوتر دسکت تاپ است، می توانید بوک مارک ها، سابقه صفحات مرور شده، تنظیمات رابط کاربری و صفحه های باز شده را مابین موبایل و کامپیوتر خود همگام و یا یکسان کنید.

ممکن است شما از طریق کامپیوتر رومیزی، تلفن همراه و یا تبلت، نت بوک و یا نوت بوک خود به اینترنت وصل شوید و همواره یکی از مشکلات شما همگام کردن اطلاعات بین این وسایل باشد، سیستم جدید همگام سازی فایرفاکس (Firefox Sync)  به شما کمک می کند تا براحتی این کار را انجام دهید.

Firefox 4 beta 8 به خوبی از فناوری WebGL پشتیبانی می کند در نسخه جدید از اکثر کارت های گرافیک در هر دو سیستم عامل Windows  و Mac پشتیبانی می شود. WebGL فاصله بین HTML5 و OpenGL و موتور گرافیکی سیستم عامل را پر می کند. اگر تمایل دارید در مورد WebGL بیشتر بدانید مقاله "با سرویس جدید گوگل اعضاء بدن انسان را بصورت سه بعدی مشاهده کنید " را مطالعه کنید.  همچنین می توانید به صفحه دموی خود موزیلا در این رابطه مراجعه کنید Flight of the Navigator Demo البته پیش از آن می بایست Firefox 4 Beta را نصب کرده باشید.

Firefox 4 Beta 8 طراحی صفحه ابزارهای اضافی Add-ons را بطور کامل تغییر داده است، قسمت ورود آدرس URL حذف شده است و طراحی دکمه ها نیز بسیار زیبا تر شده است.

لیست کامل تغییرات Firefox در نسخه beta 8 را می توانید در این آدرس مشاهده نمایید.

منبع: Wired

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید