هکرها بار دیگر پیروز شدند: PS3 دوباره Jailbreak شد

دارندگان کنسول PlayStation 3 وقتی که پلی استیشن بالاخره Jailbreak شد، خوشحال شدند. اما Sony از این بابت اصلا خوشحال نبود و به سرعت firmware کنسول را بروز رسانی کرد تا از هک کردن کنسول اش جلوگیری کند. اما هکرها نیز بیکار ننشستند و مجددا کنسول را هک کردند.

برخلاف XBOX 360 کنسول سونی یعنی PlayStation 3 از زمان عرضه به بازار تا چندی پیش هک نشده بود و دارندگان این کنسول همگی مجبور به خرید بازی های ارجینال بودند. اما بالاخره این کنسول نیز هک شد و بازی های آن نیز قابل کپی کردن شدند. Jailbreak کنسول PS3 از طریق یک فلش مموری انجام شد. سونی بلافاصله پس از این موضوع Firmware پلی استیشن را آپدیت کرد و بدین ترتیب Jailbreak برروی Firmware جدید قابل اجرا نبود. اما این طور به نظر می رسد که تیم Jailbreak پلی استیشن نیز بی کار ننشسته بودند و نسخه جدید USB را برای Jailbreak کردن PS3 عرضه کردند که از Firmware نسخه های 3.42 و 3.50 پشتیبانی می کند و اعلام کردند که حاضرند تا برای هر Firmware جدیدی که سونی عرضه کند Jailbreak تولید کنند.

تیم Jailbreak پلی استیشن علاوه بر این، سایتی را به نام PSDwongrade.com ایجاد کرده است که در آن به دراندگان نسخه USB اصل Jailbreak این امکان داده می شود تا Firmware دستگاه خود را به نسخه های پایین تری که Jailbreak شده پایین بیاورند.

شرکت تولید کننده Jailbreak در بیانیه خود اعلام کرده است با PS Jailbreak و سایت PS Downgrade، تمام 44 میلیون کاربر و علاقمندان بیشتر به PlayStation 3 می توانند از آن لذت ببرند.

منابع: PS Jailbreak | TGDaily | Toms Guide

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید