فیس بوک ایمیل را به سیستم پیغام مدرن ارتقا داد

Facebook بدنبال جایگزین کردن Email با سیستم جدیدی است که آن را "سیستم پیغام مدرن" (Modern Messaging System) نامیده است. این سیستم ترکیبی از تمام روش های ارسال پیغام شامل: ایمیل، مسنجرهای اینترنتی و SMS بصورت یکپارچه است. و این موضوع واضح است که هدف فیس بوک از ارائه این سرویس غلبه بر گوگل و سرویس ایمیل آن، Gmail است.

اطلاع رسانی این سیستم جدید Facebook دیشب بطور رسمی انجام شد. این سرویس به شما امکان می دهد تا به راحتی برروی تصویر دوست خود کلیک کرده و پیغامی را برای او بنویسید و ارسال کنید سپس Facebook باقی کار را انجام می دهد. این امکانات از طریق ایمیل آدرس facebook.com@ نیز بصورت اختیاری قابل انجام است.

اما نکته قابل توجه در  این سیستم جدید اصلا آدرس ایمیل جدید نیست و در عوض در راه های مختلف ارسال پیغام و ارتباطات است. بجای گروه بندی مکالمات انجام شده بین دو نفر و مرتب سازی و دسته بندی پیغام ها براساس تاریخ و غیره، سیستم پیغام مدرن فیس بوک، تمام پیغام های بین دو شخص را در یک قسمت طولانی قرار می دهد. این بدین معناست که شما زمانی که یک پیغام را باز می کنید، تمام پیغام های ارسال شده و دریافت شده از دوست مورد نظر خود را در یک صفحه طویل و غول پیکر مشاهده خواهید کرد.

پیغام های ارسال شده و یا دریافت شده به دوستان عضو فیس بوک در صفحه اصلی Inbox قرار گرفته و در صفحه اصلی نمایش داده می شوند و پیغام های دیگر که از افرادی که عضو شبکه اجتماعی فیس بوک نیستند در Mailbox قرار می گیرند. این سیستم در طول زمان های مختلف بسیار هوشمند عمل می کند و زمانی که با شخص خاصی ارتباط زیادی داشته باشید فیس بوک ارتباطات شما با آن شخص را در قالب یک صفحه و پشت سر هم نمایش می دهد.

هرچند این سیستم جدید فیس بوک برای افرادی که روزانه تعداد بسیاری ایمیل ارسال و یا دریافت می کنند خیلی راحت نخواهد بود ولی برای کاربران جوان فیس بوک که اغلب به این شبکه اجتماعی سر می زنند بسیار جالب و جذاب است. این سیستم جدید باعث می شود ارتباط بین اعضاء فیس بوک و این شبکه اجتماعی بیشتر و بیشتر شود و زمان بیشتری را در این شبکه اجتماعی صرف کنند.

سیستم پیغام مدرن فیس بوک دیشب با یک نرم افزار iPhone شروع به کار کرد.facebook-messagesK-8-269000-13

Mark Zuckerberg در San Francisco اعلام کرد: ایمیل و سیستم ارسال پست هال الکترونیکی فعلی بسیار پیچیده است و جوانان از سیستم جدید فیس بوک خیلی راحت تر استفاده خواهند کرد.

او همچنین ادامه داد: ایمیل خیلی رسمی است بعنوان مثال برای ارسال نامه خودمانی به یکی از اعضاء خانوادتان خیلی جالب نیست.

در سیستم جدید فیس بوک شما متن پیغام مورد نظر خود را می نویسید سپس فیس بوک این پیغام را به مسنجر اینترنتی، ایمیل و یا SMS مخاطب ارسال می کند. در حقیقت با این سیستم هم ایمیل و هم مسنجر اینترنتی خواهید داشت. و از همه مهمتر  به همه آنها را در Facebook خود و در یک نرم افزار موبایل بصورت متمرکز دسترسی خواهید داشت.

سیستم جدید قابلیت پیوست کردن فایل و ارسال پیوست همراه پیغام را نیز دارد.

فیس بوک دارای الگوریتمی است که تصمیم می گیرد که پیغام از طریق SMS یا مسنجر و یا ایمیل ارسال شود. برای اینکه این الگوریتم فیس بوک درست کار کند شما می بایست آدرس های مختلف مسنجر و ایمیل و شماره تلفن دوستان خود را در اختیارش قرار دهید.

Mark Zuckerberg همچنین ادامه داد: "ما سعی می کنیم که پیغام را به دست مخاطب برسانیم و فرستنده فکر خود را مشغول نحوه ارسال آن نخواهد کرد همچنین ما سعی می کنیم که اطمینان حاصل کنیم تا هر پیغام به هر 5 کانال مختلف ارسال نشود."

برای درخواست دعوتنامه استفاده از سیستم جدید پیغام فیس بوک به این آدرس مراجعه نمایید.

ویدیوی منتشر شده فیس بوک در رابطه با سیستم جدید ارسال پیغام در ادامه قابل مشاهده است:

اطلاعات بیشتر در دایرکتوری IT


منابع: Wired | Toms Guide

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید