نکاتی ضروری درباره خرید آپارتمان در غرب تهران

نکاتی ضروری درباره خرید آپارتمان در غرب تهران

تردد در شهر، یکی از عمده‌ترین دغدغه‌های شهروندان تهرانی است. ترافیک، کمبود وسایل حمل ‌و نقل عمومی از قبیل اتوبوس و تاکسی و مسائلی از این دست از جمله مسائل آزاردهنده‌ای است که مردم تهران با آن مواجه هستند.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

از این جهت خرید خانه در صادقیه یا خرید آپارتمان در صادقیه که به راحتی به‌ تمامی نقاط شهر وصل می‌شود، برای عده بسیاری از تهرانی‌ها ایده‌آل است. اگرچه این محله هم از ترافیک‌های سنگین شهری در امان نمانده است.

محله صادقیه از شمال به بزرگراه جلال آل احمد، از جنوب به خیابان شهید گلاب، از شرق به بزرگراه یادگار امام و از غرب به بزرگراه محمد علی جناح محدود می‌شود. بخشی از صادقیه در منطقه ۲ شهرداری تهران و بخش‌های دیگر آن در منطقه ۵ شهرداری تهران جای گرفته است. بزرگراه اشرفی اصفهانی و بزرگراه محمدعلی جناح مرز میان این دو منطقه است که از فلکهٔ دوم آریاشهر آغاز می‌شود به سمت شمال ادامه دارد. این بزرگراه‌ها دسترسی مناسب را به سمت محله صادقیه برای شهروندان میسر کرده است؛ بویژه آنکه این محله در محدوده طرح ترافیک قرار ندارد.

فلکه دوم میدان صادقیه یکی از میدان‌های اصلی تهران است که از آن دسترسی به بیشتر نقاط تهران سریع و آسان است. به‌ویژه برای کسانی که از سرویس‌های حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند صادقیه نقطه واصل مرکز شهر به سمت غرب است‌. فلکهٔ دوم صادقیه بزرگراه‌های محمدعلی جناح از جنوب و بزرگراه اشرفی اصفهانی از شمال، بزرگراه آیت‌الله کاشانی از غرب و خیابان ستارخان از شرق را به هم متصل می‌کند. یکی از عوامل این دسترسی مناسب وجود ایستگاه صادقیه است که اولین ایستگاه مترویی است که در تهران راه‌اندازی شد و دو خط ۲ و ۵ متروی شهر تهران از این نقطه عبور می‌کند. علاوه بر مترو، پایانه اتوبوسرانی و پایانه‌های تاکسیرانی نیز در این محله قرار گرفته است. خطوط تاکسی در بیشتر نقاط محله واقع شده و دارای پراکندگی تقریبا متناسب است.

نرخ خرید آپارتمان در صادقیه

منطقه ۵ به پهنه توسعه شهر تهران معروف است و هر ماه معمولا بیشترین تعداد قراردادهای خرید و فروش مسکن شهر تهران را به خود اختصاص می دهد. در مهرماه سال جاری نیز ۱۶.۹ درصد از کل معاملات مربوط به منطقه ۵ بود. بنابراین برای بخش غربی صادقیه که در منطقه ۵ واقع شده است تقاضای مسکن بیشتری وجود دارد. در خیابان آیت‌الله کاشانی، قیمت آپارتمان نوساز از متری ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان (۵۰ متر) آغاز می‌شود و با بالارفتن متراژ افزایش پیدا می‌کند. برای مثال واحدی ۸۰ متری و نوساز با امکانات کامل در آیت‌الله کاشانی به قیمت ۸ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان به ازای هر متر، به فروش می‌رسد. در بلوار فردوس، در مقایسه با کاشانی قیمت‌ها پایین‌تر است. آپارتمان‌های نوساز در بلوار فردوس از پایه متری حدود پنج میلیون تومان شروع می‌شود. خرید یک آپارتمان ۱۴۰ متری نوساز در بلوار فردوس شرق چیزی حدود یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان هزینه برمی‌دارد. لازم به ذکر است که قیمت‌ آپارتمان در فردوس غرب و شرق نیز تفاوت دارد و فردوس غرب به نسبت گران‌تر است.

برای خرید خانه در منطقه صادقیه می توانید به سایت آگهی خرید و فروش املاک دیوار مراجعه کنید.

 

تهیه شده در زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید