سامسونگ به خریداران گلکسی اس 4 مبلغ ده دلار جریمه پرداخت می‌کند

سامسونگ به خریداران گلکسی اس 4 مبلغ ده دلار جریمه پرداخت می‌کند

بعد از گذشت ۵ سال، درنهایت سامسونگ تقلب در نتایج بنچمارک گلکسی اس ۴ را پذیرفت و غرامتی برابر با ۱۰ دلار به خریداران پرداخت می‌‌کند. 

گلکسی اس ۴ سامسونگ در سال ۲۰۱۳ معرفی و به بازار عرضه شد. در آن مقطع زمانی، . بعد از انتشار نتایج بنچمارک ادعایی مبنی بر تقلبی بودن نتایج آن مطرح شد و درنهایت منجر به تشکیل پرونده‌ و طرح دعوی علیه سامسونگ شد.  

از سال ۲۰۱۴ که برای نخستین بار قضیه‌ی تقلب در بنچمارک مطرح شد، نزدیک به ۵ سال می‌گذرد و کره‌ای‌ها در تمام این مدت مصرانه اعلام کرده بودند که تقلبی صورت نگرفته است و طرح دعوی شکایت را رد می‌کردند. ظاهرا بعد از گذشت چند سال، درنهایت سامسونگ برای جلب اعتماد کاربران خود، موضوع را پذیرفته و به خریداران گلکسی اس 4 عرضه‌شده در سال ۲۰۱۳، غرامت ۱۰ دلاری پرداخت خواهد کرد.  

گلکسی اس 4

براساس آخرین گزارش Register، سامسونگ کد منبعی به گوشی‌های هوشمند گلکسی S4 اضافه کرده که این کد می‌تواند اپلیکیشن‌های بنچمارک را تشخیص دهد. منبع کد به دستگاه کمک می‌کند تا تنها زمانی‌که دستگاه در تست بنچمارک قرار دارد، در سرعت عملکرد بالاتری کار کند ولی در سایر مواقع و زمانی‌که تست بنچمارک انجام نمی‌شود، سرعت دستگاه پایین‌تر خواهد بود.

از سال ۲۰۱۴ که موضوع تقلب برای نخستین بار مطرح شد، کره‌ای‌ها درگیر بحث‌های قانونی پرونده‌ی مربوط به این تقلب بودند. ازنظر قانونی، سامسونگ اجازه‌ی اضافه‌کردن چنین منبع کدی را نداشته و به‌نوعی در نتایج بنچمارک تقلب صورت گرفته و کاربران با نتایج واقعی مواجه نشده‌اند. طی ۵ سال گذشته، کره‌ای‌ها زیر بار پذیرفتن این تقلب نرفته بودند ولی درنهایت با عمومی شدن پروند‌ه‌ی شکایت، کره‌ای‌ها تصمیم گرفتند برای جلب اعتماد کاربران خود، حقیقت را مطرح کنند و غرامت بپردازند.

سامسونگ قصد دارد ازطریق ارسال ایمیل به کاربران گوشی‌های هوشمند گلکسی اس ۴ که منبع کد مربوطه به دستگاه آن‌ها اضافه شده، با آن‌ها ارتباط برقرار کند و با پرداخت جریمه ۱۰ دلاری، به موضوع پرونده شکایت خاتمه بدهد.


منبع mspoweruser

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید