یادگیری حرفه‌ای هنر عکاسی در آموزشگاه تصویرگران پویا اندیش

عکاسی هنر ثبت تصویر به‌کمک نور است و کلاس آموزش عکاسی دریچه‌­ای برای ورود به این دنیای شگفت‌انگیز است.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

 انسان از همان آغاز، علاقه‌‌ی بسیار زیادی به کنترل زمان داشته است. تا‌به‌امروز کسی نتوانسته ماشین زمان را اختراع کند و این اختراع هنوز که هنوز است، یکی از رؤیاهای بشر به‌حساب می‌آید. بااین‌حال، شاید بتوان گفت دوربین‌­های عکاسی دست‌کمی از ماشین زمان ندارند.

ثبت لحظات به‌کمک دوربین عکاسی، به ما انسان‌­ها احساس قدرت فوق‌العاده­‌ای می‌­دهد. به‌دام‌انداختن لحظات در قالب تصویر، حس بسیار خوشایندی است که تجربه‌ی این حس را مدیون هنر عکاسی هستیم.

واژه‌ی فتوگرافی معادل اصطلاح عکاسی و واژه‌­ای بین‌المللی است. این واژه از دو جزء فتو (نور) و گرافی (ثبت‌کردن) مشتق شده است؛ بدین‌ترتیب، عکاسی هنر ثبت تصویر به‌کمک نور و کلاس آموزش عکاسی دریچه­‌ای برای ورود به این دنیای شگفت‌انگیز است.

هنر عکاسی در گذر زمان

تا اوایل قرن نوزدهم، کسی حتی فکرش را هم نمی‌­کرد که با نور بتوان تصویر خلق کرد؛ تصویری که می‌تواند لحظه‌­ای را ثبت و رویدادی را برای همیشه جاودانه کند. بااین‌حال، این اتفاق در فرانسه و در سال ۱۸۲۲ رخ داد و ژوزف نیسه فور نیپس اولین تصویر را با عنوان «اصطبل و کبوترخانه» ثبت کرد؛ تصویر لیتوگرافیِ نوری که در تاریخ عکاسی، به‌عنوان اولین عکس از طبیعت شناخته می­‌شود.

به‌‌تدریج علاقه‌مندان به این عرصه روش‌­های عکاسی را توسعه دادند و این هنر با گذر از روش داگرئوتایپ، انواع روش‌های آنالوگ و استفاده از دوربین پولاروید و نگاتیوها به‌شیوه‌ امروزیِ عکاسی دیجیتال رسید. امروزه، عکس‌­ها با تأثیر نورهای بازتابیده بر حسگر الکترونیکی ثبت می‌شوند. سرعت و کیفیت درخورتوجه انتقال و چاپ، تنها بخشی از مزایای مهم عکس‌های دیجیتال به‌شمار می‌­آید؛ به‌همین‌دلیل، عکاسی را اکتشافی فردی نمی‌­دانند. عکاسی حاصل جرقه‌ای علمی است که در انقلاب صنعتی به‌عنوان صنعتی بدیع گسترش پیدا کرد و امروزه، به‌عنوان هنری تجسمی، جایگاه خود را تثبیت کرده است.

آموزشگاه عکاسی تصویرگران پویا اندیش

چگونه عکاس شویم؟

عکاسی نیز مانند هر رشته‌ی هنری دیگر، به خلاقیت و ذوق و درک هنری فراوان نیاز دارد؛ زیرا هر عکس فارغ از اینکه چه سبکی داشته باشد و چه سوژه‌­ای را شکار کند، جلوه‌ای از درونیات، شیوه‌ی تفکر، تخیل و خلاقیت ذهنی عکاس به‌شمار می‌­آید. بااین‌حال، تخیل و ذوق هنری باید به‌کمک دانش عکاسی به عرصه‌ی ظهور برسد.

به‌همین‌سبب، با کسب دانش در‌این‌زمینه ازطریق شرکت در کلاس‌­های آموزش عکاسی و با تسلط بر تکنیک‌­ها، می‌توانید علاقه و ذوق عکاسی‌تان را به بهترین شکل بروز دهید. داشتن دید باز، نگاه خلاقانه، توجه به جزئیات، تقویت ادراک هنری، مطالعه‌ی مقالات آموزش عکاسی و پشتکار، همگی به شما کمک خواهد کرد علاقه‌تان به این هنر را در جهت درستی هدایت کنید.

از چه چیزهایی عکس بگیریم؟

با شناخت اصول عکاسی و یادگیری تکنیک‌ها، می‌توانید سبک‌­های مختلفی در این عرصه تجربه کنید و براساس علاقه‌تان، یکی از سبک‌ها را به‌شکل حرفه‌ای ادامه بدهید. سبک‌ها و ژانرهای بسیار متنوعی در عرصه‌ی عکاسی وجود دارد؛ از عکاسی معماری، صنعتی، تبلیغاتی، هنری (Fine art) تا سبک‌های پرتره، مُد، طبیعت بی‌جان، مناظر/چشم‌انداز (Landscape) که شناخته‌شده‌تر هستند و طرفداران زیادی دارند.

همچنین، سبک‌های منحصر‌به‌‌فرد دیگری هم وجود دارد که علاقه­‌مندان خاص خود را دارد؛ ازجمله عکاسی مفهومی (Conceptual) که سبکی ویژه است و عکاس سعی می‌کند مفهوم خاص ذهنی‌اش را از دریچه‌ی دوربین به بیننده القا کند؛ مفهومی که مطمئنا باعث درگیری ذهن مخاطب خواهد شد. عکاسی کوبیسم (مکعب‌گرایی) هم ژانری است که ذهن بیننده را با تصاویری پیچیده و درهم به‌خود مشغول می­کند. 

عکاسی ماکرو (نمای نزدیک) سبک خاص دیگری است که سوژه‌‌های بسیار کوچک مانند حشرات و قطره‌ی آب و گلبرگ را هدف عکاسی قرار می‌دهد. عکاسی انتزاعی (Abstract) هم شیوه‌ی متفاوتی در عکاسی است که درمقابل واقع‌گرایی (رئالیسم) قرار می‌گیرد. در این ژانر، عکاس با به‌کارگیری قوه‌ی تخیلش، شکل دیگری از واقعیت را به‌کمک عکس‌هایش به بیننده نشان می‌دهد. همچنین، عکاسی خبری (فتوژورنالیسم) نیز از سبک‌­های پرطرفدار این رشته است که می‌توان آن را به دسته‌­های عکاسی مستند، خیابانی، ورزشی و جنگ تقسیم‌­بندی کرد. تمامی ژانرهای عکاسی دنیایی از حرف و مفاهیم را ازطریق یک تصویر به مخاطب انتقال می‌دهند؛ تصویرهایی که نه‌تنها بر چشم‌­ها، بلکه با نفوذ به ذهن و قلب‌ها، بر روح هر انسانی تأثیر می‌­گذارند.

آموزشگاه عکاسی تصویرگران پویا اندیش

هنر عکاسی را تخصصی یاد بگیرید

اگر شما هم به خلق هنر خلاقانه علاقه دارید یا جزئی‌نگر هستید و به وقایع اطرافتان نگاه ویژه‌ای دارید، حتما می‌­توانید در هنر عکاسی موفق شوید. البته یادگیری تکنیک‌­های عکاسی به‌کمک مربیان و متخصصانِ این حوزه، مسیر هنرمندشدنتان را هموارتر خواهد کرد. آموزشگاه عکاسی تصویرگران پویا اندیش عرصه‌‌ی مناسبی برای شکوفایی و رشد استعدادتان در هنر عکاسی خواهد بود.

هنری که به‌وسیله‌ی آن خواهید توانست دست به کارآفرینی بزنید و درآمدزایی کنید یا برای شرکت‌های مختلف به‌‌صورت دائمی و پروژه‌ای عکاسی کنید. همه‌ی ما می‌­دانیم شرکت‌­های تبلیغاتی و دفتر مجلات و روزنامه همیشه به هنرمند عکاس احتیاج دارند. بدون شک در این مسیر، مؤسسه‌ی آموزشی و تیم حرفه‌­ای تصویرگران پویا اندیش نقطه‌ی شروع مناسبی برای شما خواهد بود.

برای ثبت‌نام در دوره‌های آموزش عکاسی و نیز مشاوره با کارشناسان برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید با شماره‌تلفن‌های ۱۱۰ ۱۱۱ ۲۸ یا ۵۸۷ ۵۸۷ ۲۲ یا ۰۵ ۰۵ ۵۸ ۲۲ –۰۲۱ تماس بگیرید یا به وب‌سایت عکاسی به آدرس www.akkasi.art مراجعه کنید.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید