چک رنت؛ چرا اجاره خودرو در ترکیه به‌صرفه‌تر است؟

اگر تا‌به‌حال به ترکیه سفر کرده و با معظل حمل‌و‌نقل مواجه شده‌اید، چک رنت با راه‌حل آسان کرایه‌ی خودرو به شیوه‌ای جدید، مشکل حمل‌ونقل شما را به‌راحتی برطرف می‌کند.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

حتما شما نیز در اولین سفرتان به ترکیه، متوجه هزینه‌ی گران حمل‌ونقل در این کشور شده‌اید. علاوه‌بر بحث هزینه، سفر به نقاط خاص و جدید ترکیه ازطریق وسایل حمل‌ونقل عمومی، بسیار سخت و طاقت‌فرسا است؛ از‌این‌رو، اجاره‌ی خودرو در ترکیه برای سفرهای درون‌شهری و بین‌شهری می‌تواند گزینه بسیار مناسب‌تری باشد.

ناگفته نماند معضل حمل‌ونقل باعث شده اکثر سفرهای ترکیه به مقاصد تکراری مانند استانبول و آنتالیا ختم شود. این در حالی است که کشور ترکیه با قرارگرفتن در موقعیت جغرافیایی ممتاز، طبیعت و جاده‌های بسیار زیبایی دارد که رانندگی و گذراندن اوقات فراغت در این مکان‌ها لطف دیگری دارد. اکثر مکان‌های دیدنی و شهرهای زیبای ترکیه مانند فتحیه و کایسری و دالامان برای ما ایرانی‌ها ناشناخته است؛ چراکه هزینه‌های سفر به این نقاط با تاکسی بسیار گزاف و نامعقول است.

اجاره خودرو در ترکیه برای سفرهای درون‌شهری و بین‌شهری، می‌تواند گزینه‌ی بسیار مناسبی باشد؛ چراکه به‌عنوان مثال، در شهری مانند استانبول هزینه‌ی تاکسی از فرودگاه تا هتل در مسافت‌های معمولی مبلغی درحدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ لیر است. این در حالی است که با صرف همین هزینه یا کمتر، می‌توانید یک روز کامل خودرو شخصی دراختیار داشته باشید. در سفرهای بین‌شهری نیز با توجه به نرخ بلیت‌های هوایی و زمینی، بازهم کرایه‌ی خودرو به‌صرفه‌تر خواهد بود و مهم‌تر از آن، به‌دلیل آنکه درباره‌ی انتخاب مقصد یا توقف‌های بین راه گزینه‌های بیشتری دراختیار خواهید داشت، با آسودگی و لذت گشت‌و‌گذار می‌کنید.

چک رنت

چگونه می‌توانیم در ترکیه خودرو اجاره کنیم؟

مشکل بزرگی که مانع اجاره‌ی خودرو برای ایرانیان می‌شود، درخواست کارت اعتباری برای پرداخت هزینه‌ی اجاره‌ی خودرو است. افزون‌براین، اجاره‌ی خودرو از رنتال‌های ایران به‌دلیل فرایند پیچیده‌ی دریافت وثیقه، دپازیت، چک بیش از ۱۰ میلیون تومان و مراحل دیگر، بسیار خسته‌کننده و زمان‌بر است. همچنین، بسیاری از ایرانیان ساکن ترکیه نیز نمی‌توانند برای کارهای حضوریِ رنت خودرو به دفاتر رنتال‌ها در ایران مراجعه و خودرو کرایه کنند.

«چک رنت» مشکل درخواست کارت اعتباری برای اجاره خودرو را حل کرد

چک رنت با ارائه‌ی سیستم نوین رزرواسیون آنلاین خودرو در ترکیه، مشکل تأمین اعتبار ایرانیان را حل کرده است. بدین‌ترتیب که با ثبت رزرو در سایت چک‌رنت، اعتبار شما ازطریق این مؤسسه تأمین و بدون نیاز به کارت اعتباری و با پرداخت ازطریق کارت‌های عضو شتاب ایران، می‌توانید خودرو درخواستی خود را به‌راحتی و به‌صورت آنلاین رزرو کنید.

اجاره‌ی خودرو ازطریق سایت چک رنت بسیار آسان است. فقط کافی است با واردکردن شهر و بازه‌ی زمانی، درخواست خودرو مدنظرتان را بدون نیاز به وثیقه، دپازیت و تضمین بانکی و ارائه‌ی مدرک کاغذی کاملا به‌صورت آنلاین رزرو و ثبت کنید. پس از پرداخت ازطریق کارت‌های عضو شبکه‌ی شتاب نیز ووچر رسمی برای شما صادر خواهد شد.

مطابق قانون جهانی و بین‌المللی کرایه‌ی خودرو، مدل تمام خودروهای چک رنت حداکثر یک یا دو ساله است و خودرو پس از معاینه‌ی فنی و شست‌وشوی کامل، به مشتری تحویل داده می‌شود.

نکته مهمی که در این زمینه می‌تواند سفر شما را لذت‌بخش‌تر کند، این است که می‌توانید ماشین مدنظرتان را در هر شهر ترکیه به دفاتر شرکت تحویل دهید. این به شما کمک می‌کند درصورت تمایل، به چند شهر سفر کنید و نگران تحویل خودرو در شهر اول نباشید.

نحوه‌ی پرداخت در چک رنت چگونه است؟

برای رفاه و جلب رضایت مشتریانِ چک رنت، دو نوع روش پرداخت برای اجاره‌ی خودرو در نظر گرفته شده است:

۱. پرداخت کل مبلغ هنگام رزرو که هزینه به تومان دریافت می‌شود و هنگام تحویل خودرو نیز به پرداخت هزینه به‌صورت ارزی نیازی نیست؛

۲. اجاره‌ی خودرو با پرداخت بیعانه که می‌توانید با پرداخت مبلغ بسیار کمی (مبلغ بیعانه با توجه به هزینه‌ی رزرو تعیین می‌شود)، خودرو مدنظرتان را رزرو و بقیه هزینه را هنگام تحویل خودرو به‌صورت ارزی (یورو و دلار و لیر) پرداخت کنید.

توجه کنید دریافت بیعانه بابت قطعی‌کردن رزرو است تا خودرو درخواستی برای شما ثبت و نگه‌داری شود.

مدارک موردنیاز برای اجاره‌ی خودرو از چک رنت عبارت‌اند از: ۱. عکس پاسپورت؛ ۲. عکس گواهینامه‌ی بین‌المللی؛ ۳. شماره‌ی تلفن‌همراه؛ ۴. نشانی منزل؛ ۵. بلیت پرواز رفت (درصورت سفر هوایی).

چگونه گواهینامه‌ی بین‌المللی دریافت کنیم؟

برای بین‌المللی‌کردن گواهینامه، کافی است با در دست داشتن اصل گواهینامه، شناسنامه، کارت ملی و دو قطعه عکس به آژانس‌های مسافرتی رسمی مراجعه کنید تا گواهینامه‌ی بین المللی شما در کمتر از دو ساعت آماده شود.

آیا خودروهای چک رنت بیمه شده‌اند؟

تمامی خودروها بیمه‌ی بدنه و سرقت دارند و می‌توانید با آرامش‌خاطر و بدون نگرانی، فقط به فکر سفرتان باشید و با پشتیبانی ۲۴ ساعته‌ی فارسی، دغدغه‌ای بابت مشکلات احتمالی نداشته باشید. در‌صورت تمایل، می‌توانید بیمه خسارات جزئی نیز برای رزروتان لحاظ کنید. بیمه خسارات جزئی یا همان Mini Hasar Sigortası برای مواقعی است که خسارت واردشده هنگام غیبت راننده اتفاق افتاده است؛ مثلا وقوع حادثه برای خودرو در پارکینگ. این بیمه تا سقف ۵۰۰ لیر خودرو را پوشش می‌ٔهد و توصیه می‌شود از این بیمه برای رزروهای کمتر از ۱۰ روز استفاده کنید.

مدت زمان اجاره خودرو چگونه محاسبه می‌شود؟

مدت اجاره ماشین در ترکیه (در شهرهای مهم ترکیه مثل استانبول و آنکارا و ازمیر) معمولا کمتر از ۴۸ ساعت نیست؛ از‌این‌رو، زمان کرایه‌ی خودرو درست از ساعت تحویل آن محاسبه خواهد شد.

آیا امکان لغو رزرو به هر دلیلی امکان‌پذیر است؟

بله، می‌توانید با مراجعه به بخش پروفایل، رزرو خود را لغو کنید. مبالغ استرداد رزرو مربوط به لغو کرایه خودرو در ترکیه، ازطریق حواله‌ی بین‌بانکی «سحاب» در 72 ساعت کاری به کارت بانکی شما واریز خواهد شد. از زمان صدرو تا ۲۴ ساعت مانده به زمان تحویل خودرو، لغو رزرو رایگان است و جریمه‌ای به شما تعلق نخواهد گرفت. از ۲۴ ساعت مانده به زمان تحویل خودرو نیز، ۲۰ درصد از مبلغ کل رزرو کسر و باقی‌مانده عودت داده خواهد شد.

درصورت تصادف چگونه باید عمل کنیم؟

ابتدا شرکت چک رنت را از موضوع باخبر کنید. سپس با پلیس (۱۵۵) تماس بگیرید و یک کپی از گزارش تأییدشده‌ی پلیس را به‌همراه مدارک خودرویی که با شما تصادف کرده و نیز کپی کارت شناسایی و گواهینامه و بیمه‌ی فرد مقابل را دریافت کنید.

چک رنت

اگر خودرو در بین راه خراب شود، چه کار باید کرد؟

اگر خودرو شما به هر دلیلی خراب شد، کافی است با پشتیبانی چک رنت تماس بگیرید و محل دقیق خود را اعلام کنید. در کمتر از دو ساعت، خودرو جدید به شما تحویل داده و خودرو معیوب تحویل گرفته خواهد شد. نکته‌ی مهم اینکه سرویس مذکور هزینه‌ی اضافی دربر ندارد و جزو خدمات اجاره‌ی خودرو محسوب می‌شود.

ازآنجاکه ترکیه یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری ایرانیان به‌شمار می‌آید، اجاره‌ی خودرو در این کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. معمولا ایرانیان به‌دلیل نداشتن کارت اعتباری نمی‌توانند در خارج از کشور خودرو اجاره کنند. در این زمینه، CheckRent.IR با راه‌اندازی و گسترش سیستم رزرواسیون خودرو شرایطی فراهم کرده است که مشتریان ایرانی بتوانند بدون داشتن کارت اعتباری و تنها با استفاده از کارت‌های عضو شبکه‌ی شتاب شخصا خودرو درخواستی‌شان را رزرو کنند.

شرکت چک رنت به‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های ایپک یولی آراز فعالیت خود را از سال ۲۰۱۶ آغاز کرده است. سیاست اصلی چک رنت سهولت روند اجاره‌ی خودرو است و بر همین اساس، به دریافت دپازیت و وثیقه نیازی نیست. چک رنت در تمامی شهرهای مهم ترکیه آماده‌ی ارائه‌ی خدمات است و با تضمین کیفیت و پشتیبانی فارسی ۲۴ ساعته مشتریان خود را حمایت می‌کند.

منبع چک رنت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید