درخشش تیم رباتیک دانشگاه امیرکبیر با حمایت علی بابا

تیم رباتیک دانشگاه امیرکبیر با حمایت علی بابا در جام جهانی فیرا تایوان حاضر شد و دو مقام برتر به‌دست آورد.

بیست و سومین دوره رقابت های جام جهانی رباتیک فیرا از ۱۵ تا ۲۱ مرداد سال ۹۷ و با حضور ۲۵۰ تیم دانش‌آموزی و دانشجویی از ۲۰ کشور در شهر تایچونگ کشور تایوان برگزار شد و تیم دانشگاه امیرکبیر تهران با حمایت علی بابا در این مسابقات حاضر شد.

تیم رباتیک دانشجویان دانشگاه امیرکبیر که پیش از این نیز در لیگ‌ شبیه‌سازی مسابقات بین‌المللی فیراکاپ آزاد ایران جایگاه اول را از آن خود کرده بود، موفق به کسب مقام سوم در دو لیگ شبیه‌ساز ربات‌های فوتبالیست و چالش عبور از موانع جام جهانی رباتیک فیرا شد.

علی بابا و تیم رباتیک امیرکبیر

این نخستین بار نیست که علی بابا در حوزه رویدادهای نوآورانه سرمایه‌گذاری می‌کند؛ چرا که این شرکت به عنوان موفق‌ترین استارت‌آپ در حوزه گردشگری و آی‌تی، همیشه در پی حمایت از اکوسیستم استارت‌آپی و رویدادهای فناورانه و خلاق دانشجویی دانشگاه‌های امیرکبیر، شریف، شهید بهشتی و... بوده، علی بابا در تلاش است که با حمایت از رویدادهای نوآورانه، گامی مثبت در جهت رشد و توسعه در این حوزه بردارد.

مسابقات رباتیک فیرا با هدف اشاعه دانش رباتیک و هوش مصنوعی بین نسل جوان و تربیت نیرویی متخصص در جهت تقویت خلاقیت و نوآوری دانش‌آموزان و دانشجویان همچنین توسعه این دانش در کشورهای مختلف برگزار شده و امسال در کنار برگزاری مسابقات مدرسه رباتیک بین‌المللی فیرا، برای دومین سال متوالی در روزهای پیش از مسابقات، تیم‌های شرکت‌کننده در یک برنامه بین‌المللی هماهنگ به آموختن آخرین دستاوردهای روز دنیا پرداختند.

علی بابا و تیم رباتیک امیرکبیر

شایان ذکر است علی بابا در مسیر یاری‌رسانی به تیم‌های فعال در حوزه نوآوری و رویدادهای نوآورانه و خلاق، علاوه بر حمایت از تیم رباتیک دانشگاه امیرکبیر از ابتدای سال جاری، حامی اصلی رویدادهایی همچون آی‌تی ویکند دانشگاه شریف در خرداد ماه، هفته استارت‌آپ تهران که ابتدای مرداد ماه برگزار شد و استارت‌آپ ویکند دانشگاه شهید بهشتی که شهریور ماه برگزار خواهد شد، بوده است.

منبع alibaba

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید