فروش پایین گلکسی اس 9 همزمان با کاهش رشد سوددهی سامسونگ طی بهار ۲۰۱۸

سامسونگ گزارش مالی مربوط به سه ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۸ میلادی را منتشر کرده که با وجود کاهش رشد سوددهی، عملکرد بسیار مطلوبی را از خود به جای گذاشته است.

سامسونگ الکترونیکس ساعاتی پیش گزارش مالی مربوط به سه ماهه‌ی دوم سال جاری میلادی را منتشر کرد. براساس اطلاعات ارائه‌شده، این کمپانی کره‌ای در طول یک سال اخیر پایین‌ترین رشد خود را از نظر میزان سوددهی تجربه کرده است. البته باید به این نکته اشاره کنیم که بخش تولید تراشه‌های این کمپانی در مقایسه با گذشته رشد روزافزونی داشته و عملکرد خوبی را به ثبت رسانده است.

براساس گزارش مالی سامسونگ برای بهار ۲۰۱۸، این کمپانی موفق شده تا با کسب سود عملیاتی ۱۳.۳ میلیارد دلاری، رشدی ۵.۷ درصدی را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به ثبت برساند. البته همانطور که اشاره کردیم، رشد سوددهی سامسونگ در مقایسه با سال گذشته کاهش یافته است. سود خالص سامسونگ طی بهار ۲۰۱۸ نزدیک به ۹.۸ میلیارد دلار گزارش شده است که تقریبا با سود خالص این کمپانی طی سه ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۷ برابری می‌کند. فروش کمپانی کره‌ای نیز با کاهشی ۴ درصدی همراه شده و به ۵۲.۳ میلیارد دلار رسیده است.

Samsung یکی از دلایل کاهش رشد سوددهی خود را فروش پایین‌تر از انتظار گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس خوانده است که به‌عنوان آخرین نسل از پرچمداران این کمپانی شناخته می‌شوند. همچنین سامسونگ، رقابت سنگین در رده‌ی گوشی‌های میان‌رده و پایین‌رده را دلیل دیگری برای کاهش رشد سوددهی خود خوانده است. دو کمپانی چینی هواوی و شیائومی را باید از جمله‌ی اصلی‌ترین رقبای سامسونگ در کشوری نظیر چین و هند خواند.

همچون چند فصل اخیر، کسب‌وکار تراشه‌های سامسونگ عملکرد بسیار درخشانی را از خود به جای گذاشته‌اند. سامسونگ اعلام کرده که سود عملیاتی تولید تراشه‌هایش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشدی ۴۵ درصدی را تجربه کرده و ۱۰.۳ میلیارد دلار رسیده است. انتظار می‌رود عملکرد بخش تراشه‌های این کمپانی نیز به لطف افزایش تقاضا برای تراشه‌های حافظه بیش از پیش افزایش پیدا کند.


منبع techcrunch

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید