مدیر اجرایی سابق مایکروسافت، اپراتورها و تولیدکنندگان را مقصر شکست ویندوزفون می‌داند

برندن واتسون، مدیر ارشد واحد ویندوزفون مایکروسافت، همراهی نکردن اپراتورها و تولیدکنندگان را باعث شکست ویندوزفون می‌داند.

بی‌شک بسیاری از کاربران سابق ویندوزفون، معضلی به اسم «App Gap» یا شکاف بین تعداد و کیفیت اپلیکیشن‌های پلتفرم ویندوزفون و سیستم‌های عامل رقیب را باعث شکست پلتفرم محبوب خود عنوان خواهند کرد. حال برندن واتسون، مدیر ارشد واحد ویندوزفون بین مارس ۲۰۱۰ تا فوریه‌ی ۲۰۱۲، این باور را با انتشار چند توییت رد می‌کند، واتسون مسئولیت «مدیریت محصول پلتفرم توسعه‌دهندگان» را نیز برعهده داشته است.

واتسون به‌عنوان شخصی شناخته می‌شود که به‌نوعی قادر به مرتفع‌ساختن شکاف اپلیکیشنی با اندروید و iOS بود، او به اضافه‌شدن چندین اپلیکیشن مهم از جمله بازی Angry Birds به اکوسیستم ویندوزفون کمک کرد. برندن واتسون در زمان حضور خود در مایکروسافت، مسئولیت قرارگیری ۶۰ هزار اپلیکیشن در فروشگاه ویندوزفون را برعهده داشت. واتسون در پاسخ به توییتی که بار دیگر «App Gap» را عامل شکست ویندوزفون عنوان کرده بود، چنین می‌گوید:

 اگر تصور می‌کنید که آن‌ها [مدیران مایکروسافت]، نتوانستند فرایند توسعه‌ی اپلیکیشن را ممکن کنند، سخت در اشتباه هستید.

مدیر اجرایی سابق مایکروسافت، در زمینه‌ی شکست پلتفرم ویندوزفون، اپراتورها و تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند را متهم می‌کند. واتسون می‌گوید که بدون پشتیبانی آن‌ها، شکست‌دادن اپل و گوگل بسیار دشوار بود. او می‌گوید «دستگاه‌های درجه‌ی دوم» از ویندوزفون بهره می‌بردند. توییت‌های واتسون چند روز پس از ادعای تری میرسون، مدیر ارشد سابق ویندوز، مبنی بر ناتوانی ویندوزفون به‌دلیل استفاده از کرنل Windows CE منتشر شد. اگرچه ممکن است ادعای میرسون در خصوص ویندوزفون ۷ و ۷.۵ صدق کند؛ اما در خصوص ویندوزفون ۸ چنین نیست و این نسخه از کرنل Windows NT بهره می‌برد.

متن توییت کامل برندن واتسون بدین شکل است:

ویندوزفون شکست خورد؛ زیرا بدون پشتیبانی اپراتورها و تولیدکنندگان از آن، غلبه بر گوگل یا اپل غیرممکن بود. ما دستگاه‌های درجه‌ی دوم را در اختیار داشتیم و اپراتورها تقریبا هیچ حمایتی از ما نمی‌کردند، آن‌ها نمی‌توانستند برای خشنودی «سیزیف» (یکی از قهرمانان اساطیری یونان که به‌علت خودبزرگ‌بینی و حیله‌گری به مجازاتی بی‌حاصل و بی‌پایان محکوم شد)، هزینه‌های گزافی را صرف کنند.

تهیه شده در زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید