بهترین راه‌های اخذ اقامت استرالیا از زبان دکتر دانیال شبرخ

با شروع موج جدیدی از مهاجرت و افزایش تعداد متقاضیانِ دریافت اقامت استرالیا، گفت‌وگویی با دکتر دانیال شبرخ، وکیل پایه‌یک دادگستری کوئینزلند و وکیل رسمی امور مهاجرتی، درباره‌ی بهترین راه‌های اخذ اقامت استرالیا ترتیب داده‌ایم. با ما همراه باشید.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی زومیت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

بهترین راه‌های دریافت اقامت استرالیا چیست؟ 

استرالیا هرسال روند پذیرش مهاجران را با سخت‌گیری بیشتری دنبال می‌کند. بااین‌حال، این سخت‌گیری در ویزاهای سرمایه‌گذاری تأثیر چندانی ندارد؛ چراکه جذب سرمایه و سرمایه‌گذارانِ واجدالشرایط، همواره یکی از سیاست‌های استرالیا برای رشد و توسعه‌ی کشور بوده است. بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم اگر شرایط لازم را دارید، ازطریق این ویزاها اقدام کنید. درغیر این‌صورت، می‌توانید ازطریق ویزاهای کاری اقدام کنید.

شرایط اقامت استرالیا ازطریق سرمایه‌گذاری چگونه است؟ 

مهاجرت پلاس

برای مهاجرت ازطریق سرمایه‌گذاری، با داشتن شرایط لازم ویزای کارآفرینی استرالیا را می‌توانید دریافت کنید. این ویزا ۴ساله است. اگر شرایط لازم برای اقامت دائم را در آن چهار سال فراهم کنید، به‌راحتی می‌توانید اقامت دائم استرالیا را دریافت کنید. فراهم‌کردن این شرایط چندان سخت نیست. شایان ذکر است حتی اگر نیاز به زمان بیشتری هم داشته باشید، می‌توانید این ویزا را تمدید کنید.

شرایط لازم برای اخذ ویزای کارآفرینی استرالیا 

۱. باید زیر ۵۵ سال داشته باشید. استرالیا از سرمایه‌گذاران جوان‌تر بیشتر استقبال می‌کند و در جداول امتیازبندیِ ویزاهای سرمایه‌گذاری و کاری نیز این نکته مشهود است؛

۲. کارفرمایی یا خویش‌فرمایی شما به‌مدت دو سال است. داشتن شرکت ثبت‌شده، جواز کسب، پروانه ساختمان‌سازی و... همگی مهر تأییدی بر کارفرمایی شما هستند. البته، برخی اوقات اثبات این موضوع کمی سخت می‌شود. برای این منظور باید حتما با یکی از وکلای رسمی مهاجرتی مشورت کنید تا راهنمایی‌تان کند؛

۳. حداقل ۸۰۰هزار دلار استرالیا (معادل نرخ ارز دولتی) باید سرمایه داشته باشید. البته نیازی نیست همه‌ی اموالتان را در استرالیا سرمایه‌گذاری کنید. به‌گفته‌ی دکتر دانیال شبرخ، برای اخذ اقامت دائم استرالیا فقط کافی است ۲۰۰هزار دلار آن را روی کسب‌وکاری سرمایه‌گذاری کنید که راه می‌اندازید؛

۴. شرط چهارم به گردش مالی و واریزی به حساب یا فروش سالانه مربوط است که حداقل ۵۰۰هزار دلار استرالیا (معادل نرخ ارز دولتی) باید باشد؛

فرایند کلی اخذ ویزا بدین‌ترتیب است که در مرحله‌ی اول، ابتدا باید به‌عنوان سرمایه‌گذار واجدالشرایط به استرالیا معرفی شوید و تأیید ایالتی و نامه‌ی فدرال را دریافت کنید. در مراحل بعدی، مدارک لازم را تهیه و ترجمه کنید و به استرالیا بفرستید. حداکثر تا یک سال بعد از شروع این فرایند، ویزای شما آماده خواهد بود.

شرایط لازم برای اخذ اقامت دائم استرالیا ازطریق سرمایه‌گذاری 

به‌گفته دانیال شبرخ، از زمان اخذ ویزای کارآفرینی و ورود به استرالیا، چهار سال و سه ماه زمان دارید کسب‌وکار دلخواهتان را راه‌اندازی و ۲۰۰هزار دلار استرالیا روی آن سرمایه‌گذاری کنید و با داشتن شرایط زیر اقامت دائم بگیرید:

 • شروع فعالیت کسب‌وکار حداکثر تا ۲۳ ماه پس از ورود به استرالیا
 • اثبات فعالیت کسب‌وکار برای دو سال
 • اقامت در استرالیا در مدت بیش از یک سال از دو سالِ فعالیت کسب‌وکار
 • حداقل ۳۰۰هزار دلار استرالیا گردش مالی یا فروش سالانه
 • استخدام دو نفر به‌صورت تمام‌وقت در سال آخر

شرایط اقامت استرالیا ازطریق کار و تخصص چگونه است؟ 

مهاجرت پلاس

به‌گفته‌ی دانیال شبرخ، تخصص متقاضی باید در فهرست مشاغل موردنیاز استرالیا باشد. استرالیا هرساله برای هر شغل تعداد مشخصی مهاجر می‌پذیرد؛ بنابراین، اگر می‌خواهید ازاین‌طریق اقامت استرالیا را دریافت کنید، باید هرچه سریع‌تر اقدام کنید.

با دریافت برخی از ویزاهای کاری، از همان ابتدا اقامت دائم را دریافت می‌کنید. استرالیا با تمرکز بر سیاست‌های تمرکززدایی از شهرها، شرایط اخذ اقامت در مناطق کم‌جمعیت و حاشیه‌ای را برای متقاضیان مهاجرت ازطریق کار تسهیل می‌کند. پس، در‌صورتی‌که نتوانستید به‌صورت مستقل اقدام کنید، به‌دنبال اسپانسری در این مناطق بگردید.

 • ویزای ساب‌کلاس ۱۸۹: برای افرادی که ۶۵ امتیاز لازم را کسب کرده‌اند. این ویزا مستقل است و به داشتن اسپانسر نیازی ندارد.
 • ویزای ساب‌کلاس ۱۹۰: برای افرادی که ۶۰ امتیاز لازم را کسب کرده‌اند. گفتنی است داشتن اسپانسر ایالتی از یکی از ایالت‌های استرالیا، ۵ امتیاز دیگر به امتیازات آن‌ها اضافه می‌کند.
 • ویزای ساب‌کلاس ۱۸۶: برای افرادی که کارفرمایی در استرالیا پیدا می‌کنند تا برای اخذ اقامت دائم اسپانسرشان شود.
 • ویزای ساب‌کلاس ۱۸۷: برای افرادی که در مناطق کم‌جمعیت کارفرمایی پیدا می‌کنند که اسپانسرشان شود.

امتیازبندی ویزاهای کاری استرالیا 

موارد امتیازآورامتیاز
مدارک تحصیلی
مدارک ارزیابی‌شده معادل دکترای استرالیا۲۰
مدارک ارزیابی‌شده معادل لیسانس استرالیا۱۵
مدارک ارزیابی‌شده معادل فوق‌دیپلم استرالیا۱۰
مدارک پایان‌دوره‌ی ارزیابی‌شده‌ی مرتبط‌با تخصص۱۰
تحصیل در استرالیا
تحصیل در مناطق کم‌جمعیت استرالیا۵
تحصیل در یک مقطع تحصیلی در استرالیا
(دیپلم یا مدرک تجاری) از مؤسسات تحصیلی استرالیا
۵
تسلط به یکی از زبان‌های خاص
امتیاز برای زبان فارسی یا زبان‌های دیگر۵
تسلط به زبان انگلیسی
قابل قبول۰
خوب۱۰
عالی۲۰
صلاحیت تحصیلات تخصصی
مدرک کارشناسی ارشد پژوهش‌محور یا دکترا از مؤسسات تحصیلی استرالیا
حداقل شامل ۲ سال آکادمیک
۵
اسپانسر
امتیاز داشتن اسپانسر ایالتی یا فامیلی
(میزان دقیق امتیاز به نوع ویزا بستگی دارد)
۵ یا ۱۰
موارد امتیازآورامتیاز
سن
۱۸ تا ۲۴ سال تمام۲۵
۲۵ تا ۳۲ سال تمام۳۰
۳۳ تا ۳۹ سال تمام۲۵
۴۰ تا ۴۴ سال تمام۱۵
سابقه‌ی کاری مرتبط در استرالیا در ۱‍۰ سال گذشته
کمتر از یک سال۰
۱ تا ۲ سال۵
۳ تا ۴ سال۱۰
۵ تا ۷ سال۱۵
۸ تا ۱۰ سال۲۰
سابقه‌ی کاری مرتبط در خارج از استرالیا در ۱۰ سال گذشته
کمتر از ۳ سال۰
۳ تا ۴ سال۵
۵ تا ۷ سال۱۰
۸ تا ۱۰ سال۱۵
همسر
امتیاز همسر۵

افرادی که شرایط لازم برای اخذ اقامت استرالیا را ازطریق ویزاهای بالا نداشته باشند، می‌توانند اقامت موقت بگیرند و به‌صورت موقت در استرالیا کار کنند. با داشتن سابقه‌ی کاری و زندگی در استرالیا راحت‌تر می‌توانید اسپانسر پیدا کنید یا به‌صورت مستقل اقامت دائم بگیرید. ویزاهای موقتی که می‌توانید دریافت کنید، عبارت‌اند از:

 • ساب‌کلاس ۴۸۹: با داشتن اسپانسرشیپ ایالت یا منطقه‌ای کم‌جمعیت یا یکی از بستگانتان در استرالیا می‌توانید ۱۰ امتیاز به‌راحتی کسب کنید. مدت اعتبار این ویزا دو سال است.
 • ساب‌کلاس ۴۷۶: اگر فارغ‌التحصیل رشته‌های فنی‌مهندسی یکی از دانشگاه‌های امیر‌کبیر و تهران هستید، اخذ این ویزا برای شما بسیار ساده‌تر است. مدت اعتبار این ویزا ۱۸ ماه است.

 

برای دریافت مشاوره درباره‌ی انواع ویزاهای کاری از گروه حقوقی مهاجرت پلاس با شماره‌های زیر تماس بگیرید یا فرم تماس در وب‌سایت مهاچرت پلاس را پر کنید تا کارشناسان مجرب این مجموعه سریعا با شما تماس بگیرند.

شرایط مهاجرت به استرالیا

۲۲۴۲۳۵۶۴ | ۲۲۴۰۹۲۵۳ | ۲۲۴۲۳۵۶۴

 

 

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید