زوتاک کارت GeForce GTX 1080 Ti را با ابعاد کوچک معرفی کرد

زوتاک از دو مدل کارت گرافیک GeForce GTX 1080 Ti با ابعاد بسیار کوچک رونمایی کرد.

کمپانی زوتاک (Zotac) که در زمینه‌ی ساخت کامپوتر شخصی، مادربورد و کارت‌های گرافیک کوچک شناخته شده است، دو مدل کارت گرافیک GeForce GTX 1080 Ti با ابعاد بسیار کوچک را به نمایش گذاشت.

این دو کارت گرافیک با طول ۲۱ سانتی‌متر (۱۱.۵ سانتی‌متر کوتاه‌تر از کارت گرافیک GTX 1080 Ti AMP Extreme) کوچک‌ترین کارت‌های گرافیک GeForce GTX 1080 Ti به‌شمار می‌روند. علاوه براین، GTX 1080 Ti ArcticStorm یکی از سبک‌ترین کارت‌های مجهز به سیستم خنک‌کننده‌ی مایع در جهان نیز محسوب می‌شود.

زوتاک اطلاعاتی از سرعت کلاک کارت‌های جدید خود ارائه نکرده است؛ اما از آنجایی‌که هر دو کارت دارای دو کانکتور تغذیه‌ی ۸ پین هستند، و با توجه به اینکه مدل ریفرنس ۲۵۰ واتی 1080Ti برای تأمین نیرو تنها از یک کانکتور ۸ پین استفاده می‌کند، احتمال می‌رود زوتاک این کارت‌ها را به‌نوعی اورکلاک کرده باشد.

کارت‌های گرافیک Zotac GeForce GTX 1080 Ti Mini 

 GTX 1080 Ti MiniGTX 1080 Ti ArcticStorm Mini
کلاک بوستمشخص نشدهمشخص نشده
کلاک حافظهمشخص نشدهمشخص نشده
ظرفیت حافظه۱۱ گیگابایت۱۱ گیگابایت
توان مصرفیبیشتر از ۲۵۰ واتبیشتر از ۲۵۰ وات
طول۲۱ سانتی‌متر۲۱ سانتی‌متر
عرضدو اسلاتدو اسلات
خنک‌کننده‌فن خنک‌کننده‌سیستم گردش مایع

از نظر طراحی، کارت گرافیک GTX 1080 Ti Mini به دو عدد فن خنک‌کننده‌ی معمولی همراه با باله‌های آلومینیومی و هیت‌پایت مسی برای خنک‌کنندگی بیشتر مجهز است. سطح روی کارت گرافیک GTX 1080 Ti ArcticStorm Mini هم با یک سیستم خنک‌کننده‌ی آبی با ورودی تیوپ استاندارد G1/4 پوشیده شده است. همچنین قسمت پشتی هر دو کارت برای افزایش استحکام و مقاومت دربرابر خم شدن و پیچش بر اثر گرما، به محافظ فلزی مجهز شده است. 

قیمت و زمان عرضه‌ی این دو کارت به بازار هنوز اعلام نشده است.

منبع ANANDTECH

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید