وان پلاس 5 احتمالا به سنسور دوربین سونی IMX 398 مجهز خواهد شد

طبق خبرهایی که در فضای مجازی منتشر شده است، پرچم‌دار جدید وان پلاس در دوربین اصلی از سنسور سونی IMX 398 بهره‌مند خواهد بود.

پرچم‌دار جدید وان پلاس احتمالا به یک دوربین ۱۶ مگاپیکسلی با سنسور سونی IMX 398 و اندازه‌ی پیکسل ۱.۱۲ میکرومتر مجهز خواهد شد. این اطلاعات در یک پوستر در وب‌گاه ردیت منتشر شده است. منتشرکننده‌ی این پوستر در حالی مدعی صحت این اطلاعات شده که از انتشار هرگونه اثبات برای این ادعا خودداری کرده است. در هر صورت این وب‌گاه در پی اضافه کردن جزئیاتی در تأیید این خبر و اثبات آن است. یکی دیگر از این خبرها تأیید استفاده‌ی سنسور دوربین گوشی هوشمند اوپو R9s برای وان پلاس ۵ است. همان‌طور که می‌دانید، اوپو R9s از سنسور سونی IMX 3988 در دوربین اصلی خود بهره‌مند است.

پیش‌تر در بنچمارک Antutu شاهد مشخصات فنی وان پلاس ۵ بودیم که در آن نیز دوربین وان پلاس ۵ یک نمونه‌ی ۱۶ مگاپیکسلی قید شده بود. هر چند دوربین پرچم‌دار قبلی وان پلاس یعنی وان پلاس 3T نیز ۱۶ مگاپیکسلی است؛ اما از سنسور  سونی IMX 298 استفاده می‌کند. از سوی دیگر سایز پیکسل سنسور دوربین وان پلاس 3T نیز ۱.۱۲ میکرومتر است و قبل از عرضه‌ی این محصول نیز شایعه‌ی استفاده از سنسور سونی IMX 398 در وان پلاس 3T وجود داشت.

تعداد دوربین‌های استفاده‌شده در پرچم‌دار جدید وان پلاس نیز یکی از خبرهای داغ در مورد این گوشی هوشمند از هفته‌ی گذشته است. در بیشتر این رندرها و تصاویر، دوربین اصلی وان پلاس ۵ دوگانه بوده است؛ اما در برخی جزئیات با یکدیگر اختلاف داشتند. برخی‌ خبرها و تصاویر مدعی هستند که دوربین دوگانه این گوشی هوشمند چینش عمودی خواهد داشت؛ اما در برخی دیگر این چینش به‌صورت افقی بیان شده است. 

فارغ از مشخصات ظاهری و فنی دوربین پرچم‌دار جدید وان پلاس، تقریبا در دیگر مشخصات این گوشی هوشمند اتفاق نظر وجود دارد و در آخر نیز بنچمارک Antutu مهر تأییدی بر این جزئیات زده است.

وان پلاس ۵ همراه با پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۳۵، ۶ گیگابایت رم و اندروید ۷.۱.۱ تابستان پیش رو معرفی خواهد شد.

نظر شما درباره‌ی استفاده سنسور سونی IMX 398 در دوربین وان پلاس ۵ چیست؟


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید