اپلیکیشن Screen Translator: ترجمه آنی لغات در اندروید - زوم‌ اپ

Screen Translator اپلیکیشنی برای گوشی‌های اندروید است که می‌توانید متون غیرفارسی را به سرعت و بدون خروج از اپلیکیشن ترجمه کنید.

در حال حاضر در دنیای اطراف چند زبان از اهمیت بسیار بالاتری نسبت به دیگر زبان‌ها برخوردار است که از میان آن‌ها می‌توان به زبان انگلیسی، فرانسوی، آلمانی و ... اشاره کرد که طبیعتا یادگیری تمام آن‌ها، چه به دلیل سختی بیش از حد و چه به دلیل نداشتن علاقه‌ی بسیاری از افراد به آن‌ها به امری نشدنی تبدیل شده است. به طوری که تنها تعداد بسیار کمی در دنیا قادر به صحبت به چندین زبان مختلف هستند چراکه همانطور که گفته شد علاوه بر مهارت لازم، علاقه نیز بخش مهمی از یادگیری زبان به حساب می‌آید. معمولا افراد عادی علاقه‌ی چندانی به یادگیری زبان‌های فرانسوی یا آلمانی یا ... از خود نشان نمی‌دهند. ضمن آنکه بیش از نیمی از دنیای امروزی را زبان انگلیسی تشکیل داده است و یادگیری زبان‌های دیگر، جز در موارد خاص کاربرد عمومی چندانی نخواهد داشت. اما در هر صورت زندگی در عصر ارتباطات بدون امکان برقراری ارتباط با افراد یا متن‌های خارجی ممکن نخواهد بود و اگر هم علاقه‌ی خاصی به یادگیری زبان‌های غیر‌انگلیسی ندارید "باید" توسط ابزارهای جانبی قادر به درک جملات یا دیالوگ‌های خارجی باشید تا بتوانید نهایت استفاده را از دنیای مجازی اینترنت و دنیای واقعیت ببرید. اگر اهل سفر هستید هم که قطعا می‌دانید بسیاری از مکان‌های دیدنی و توریستی دنیا در مناطق غیرانگلیسی زبان وجود دارند و برای حضور در آن‌ها، به یک ابزار ترجمه‌گر نیاز خواهید داشت. Screen Translator اپلیکیشن بسیار مفیدی برای ترجمه‌ی زبان‌های خارجی به یکدیگر است که خوشبختانه زبان شیرین فارسی نیز توسط این برنامه پشتیبانی شده و می‌توان نهایت استفاده را از آن برد.

نکته‌ی بسیار جالبی که در Screen Translator وجود دارد و آن را نسبت به رقیبان قدرتمندی همچون Google Translate سر پا نگه داشته است امکان ترجمه‌ی آنی لغات یا جمله‌ها است به طوری که برای ترجمه‌ی یک کلمه یا جمله نیازی به خروج از برنامه‌ی فعلی و مراجعه به اپلیکیشن Screen Translator نخواهید داشت. تنها کاری که لازم است انجام دهید انتخاب متن مورد نظر و کپی کردن آن است. به محض انجام این کار Screen Translator در نوتیفیکیشن‌بار فعال خواهد شد و ترجمه‌ی کلمه یا متن کپی شده را به شما نمایش خواهد داد. این شیوه‌ی ترجمه یک ویژگی واقعا فوق‌العاده است به طوری که انجام ترجمه‌ها را بسیار سریع‌تر از همیشه خواهد کرد. تصور کنید در حال مطالعه‌ی یک مقاله‌ی روسی هستید یا با بخش پشتیبانی یک نرم افزار ژاپنی در حال مکالمه هستید. با استفاده از Screen Translator دیگر نیازی به سوئیچ کردن‌های مکرر بین اپلیکیشن فعلی و اپلیکیشن ترجمه‌گر نیست و تنها کافی است تا متن پیام یا مقاله‌ی مورد نظر را کپی کنید تا در عرض یک ثانیه ترجمه‌ی آن را در نوار استاتوس‌بار گوشی مشاهده کنید. شما قادر خواهید بود تا زبان مقصد را در تنظیمات برنامه مشخص کنید تا فارغ از زبان متن مورد نظر، بدون نیاز به هیچ تنظیمات اضافه‌ای متن کپی شده به فارسی ترجمه شود.

البته استفاده از Screen Translator در حالت عادی نیز امکان پذیر خواهد بود و می‌توانید با اجرای اپلیکیشن، مانند یک ترجمه‌گر عادی از آن استفاده کنید. این اپلیکیشن برای انجام ترجمه نیازمند برقرار بودن ارتباط اینترنتی خواهد بود و توسط لینک زیر می‌توانید به دانلود نسخه‌ی رایگان آن بپردازید.

نکات مثبت

  • ترجمه‌ی آنی لغات یا متون بدون نیاز به خروج از برنامه
  • پشتیبانی از اکثر زبان‌های رایج دنیا از جمله فارسی
  • امکان استفاده از سه موتور ترجمه‌گر مختلف (گوگل، مایکروسافت و یاندکس)

نکات منفی

  • نیاز به برقراری ارتباط اینترنتی برای ترجمه
  • اجرا نشدن در نسخه‌ی پایین‌تر از 4 اندروید
دانلود اپلیکیشن
منبع زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید